Obama prezydentem, rządzi także na Twitterze

Opublikowano: 7 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Barack Obama został ponownie wybrany na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Może też pochwalić się autorstwem najczęściej przekazywanego tweeta w historii.

Komunikat „Four more years” z dołączonym zdjęciem przedstawiającym Obamę przytulającego żonę, został (w chwili pisania tego tekstu) przekazany dalej (ang. retweet) przez innych użytkowników ponad 440 tys. razy. Aby pokonać rekord ustanowiony wcześniej przez Justina Biebera (223 tys. retweetów) wystarczyło 22 minut od wysłania komunikatu.

Warto dodać, że dzień wyborów był „najczęściej tweetowanym wydarzeniem w merykańskiej historii politycznej”. Użytkownicy wysłali ponad 20 mln komunikatów, a w czasie podania informacji o reelekcji pojawiło się 327 tys. wpisów na minutę. Doug Bowman, dyrektor kreatywny Twittera, podsumował to krótko: „RIP, Fail Whale”, odnosząc się do grafiki wieloryba, która pojawia się przy awariach serwisu.

Dawid ZarazińskiObama prezydentem, rządzi także na Twitterze

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.