Ochrona mobilnych systemów przetwarzania danych

COMP SA poinformował o wprowadzeniu do oferty nowego kompleksowego rozwiązania do ochrony mobilnych systemów przetwarzania informacji, które wykorzystuje wybrane grupy produktowe dotychczas znajdujące się w ofercie spółki.

Propozycja firmy COMP SA obejmuje, obok stworzenia kompleksowej polityki bezpieczeństwa systemów mobilnych, całościowe wdrożenie i nadzór nad systemem. Rozwiązanie oferuje pełne bezpieczeństwo i kontrolę dostępu do urządzenia i do danych, zabezpiecza przed zdalnymi atakami, wirusami i spamem, a równocześnie jest wyposażone w elementy pozwalające na centralne backupowanie danych oraz na zdalne monitorowanie awarii, etc. Rozwiązanie zapewnia centralną administrację (polityka bezpieczeństwa), zdalną kontrolę konfiguracji (konfigurowanie jedynie przez wybranego, ściśle określonego i dobrze uwierzytelnionego administratora) oraz generowanie raportów i statystyk.

Istotnym elementem rozwiązania są procedury i polityki bezpieczeństwa obejmujące stanowiska mobilne, jak również instrukcje utrzymania, awaryjne oraz serwisowe. Zastosowane zostały mechanizmy bezpiecznego logowania i autoryzacji oraz Infrastruktury Klucza Publicznego (PKI).

Jak powiedział Krzysztof Morawski, dyrektor handlowy w COMP SA -„Zabezpieczenie mobilnych systemów przetwarzania informacji jest w większości firm najsłabszym ogniwem polityki bezpieczeństwa. Oferowane przez nas rozwiązanie umożliwia wszystkich firmom korzystającym w różnym zakresie z systemów mobilnych na pełną ochronę danych. W dzisiejszych czasach istotną kwestią jest zabezpieczenie mobilnych stacji roboczych, które są najbardziej narażonymi elementami systemu informatycznego i na których znajdują się często bardzo ważne informacje z punktu widzenia działalności każdej firmy.”

Rozwiązanie zostało zweryfikowane pod kątem kompatybilności i możliwości jego zastosowania zarówno w małych i średnich firmach, jak i dużych korporacjach. Niewątpliwą zaletą rozwiązania jest łatwość jego wdrożenia oraz brak jakichkolwiek ograniczeń integracyjnych. Na każdej etapie i płaszczyźnie polityki bezpieczeństwa, COMP S.A. oferuje do wyboru przynajmniej kilka kompatybilnych ze sobą rozwiązań i technologii, dzięki czemu wszelkie bariery wdrożenia zostały zredukowane do minimum – w żadnym wypadku nie jest wymagana wymiana u Klienta już posiadanych produktów, a tym samym propozycja COMP SA jest efektywna kosztowo.

http://www.comp.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top