Ochrona przed phishingiem w czasie rzeczywistym

Veracomp SA, autoryzowany dystrybutor rozwiązań Blue Coat w Europie Środkowowschodniej poinformował, że platformy Blue Coat ProxySG z oprogramowaniem Blue Coat WebFilter wyposażone zostały w nowe funkcje zabezpieczeń przed zagrożeniami typu phishing. Ochrona jest zapewniona w czasie rzeczywistym.
Phishing jest praktyką wyłudzania poufnych informacji takich, jak loginy, hasła itp. poprzez kierowanie użytkowników na fałszywe strony WWW udające serwisy oryginalne. Według analityków rynku, przeciętne straty po jednym, udanym ataku phisherów wynoszą ponad 3 tysiące USD. Rocznie ofiary phishingu tracą ponad miliard USD. Najpopularniejszymi celami ataków są banki i aukcje internetowe. Każdego dnia powstają tysiące takich fałszywych stron WWW.

Urządzenia ProxySG z zainstalowanym oprogramowaniem WebFilter blokują dostęp do stron WWW będących źródłem phishingu lub ostrzegają użytkowników o potencjalnym zagrożeniu w momencie, gdy wchodzą oni na strony niebezpiecznych serwisów internetowych.

Większość dostępnych rozwiązań anty-phishingowych proponuje ochronę wykorzystującą wyłącznie bazy danych stron WWW zidentyfikowanych jako źródło phishingu. Jeśli użytkownik próbuje wejść na jedną z takich stron, rozwiązanie anty-phishingowe porównuje wybrany przez użytkownika adres URL z bazą danych, a następnie zezwala lub blokuje do nich dostęp. Blue Coat idzie krok dalej. Zaprojektowana przez producenta technologia korzysta nie tylko z baz danych, ale również z własnych, zastrzeżonych algorytmów, które sprawdzają wiarygodność stron WWW w czasie rzeczywistym.

Jeżeli żądany przez użytkownika adres URL nie zostanie znaleziony w bazie danych WebFilter, zapytanie jest wysłane do laboratoriów Blue Coat Labs, gdzie jest automatycznie analizowane w czasie rzeczywistym. Jeśli strona zakwalifikowana zostanie jako źródło phishingu, urządzenie Blue Coat ProxySG zablokuje do niej dostęp lub wyśle ostrzeżenie do użytkownika. Cały proces potrwa od 250 do 750 milisekund.

Technologia Blue Coat Real-Time Anti-Phishing jest najnowszym dodatkiem do usługi Dynamic Real-Time Rating (DRTR) dostępnej z poziomu oprogramowania Blue Coat WebFilter. W podobny sposób sprawdzane są strony, które mogą być potencjalnie źródłem treści pornograficznych, programów szpiegujących czy innych zagrożeń.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry