Ochrona przed spamem związanym z Mistrzostwami Świata

Od lat twórcy wirusów próbują złapać swoje ofiary przy pomocy sensacyjnych informacji. Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, przedstawił porady pozwalające ustrzec się przed spamem związanym z mundialem.

Niestety, wiadomość z ostatniej chwili zatytułowana „Rio Ferdinand nie zagra na mundialu” okazała się prawdziwa, chociaż mogłaby być świetnym przykładem ilustrującym omawiany obecnie temat. Od lat twórcy wirusów próbują złapać swoje ofiary przy pomocy sensacyjnych informacji. Naturalnie, Mistrzostwa Świata dają im duże pole do popisu. Jednak skuteczna ochrona jest możliwa do osiągnięcia – wystarczy tylko zastosować się do kilku wskazówek.

Z falą spamu związanego z Mistrzostwami Świata mamy do czynienia już od tygodni. Jednym z ostatnich przykładów mogą być wiadomości spamowe wysyłane do rzekomych zwycięzców konkursów. Haczyk: nagroda nie zostanie wypłacona, dopóki zwycięzca nie wprowadzi swoich danych osobowych. Niestety, ofiary takich maili często tak bardzo cieszą się swoim szczęściem, że nawet nie zastanawiają się, czy istnieje taki konkurs, nie mówiąc już o nagrodzie. Bez wahania podają swoje dane osobowe w mailu i wysyłają go. Nie trzeba mówić, że odbiorcy takich maili nigdy nie ujrzą żadnej nagrody.

W przypadku tak ważnych imprez jak mistrzostwa, cyberprzestępcy zwykle mają już przygotowany spam z zainfekowanym załącznikiem i tylko czekają na odpowiedni skandal – idealną okazję do przeprowadzenia ataku. Następnie wysyłają maile w przeciągu godzin, a czasem nawet minut, i zanim się zorientujesz, Twoją skrzynkę odbiorczą zalewają fałszywe wiadomości e-mail. W 2006 roku, na przykład, masowo rozsyłany robak Sober zaatakował tysiące systemów na całym świecie, obiecując bilety na Mistrzostwa Świata. Podobnie, rzekomy rozkład imprez sportowych związanych z Mistrzostwami Świata, wysłany jako załącznik, w rzeczywistości zawierał trojana.

Dwie rzeczy pomogą ochronić się przed takimi atakami: całkowita ochrona zapewniona komputerowi PC w połączeniu ze zdrowym rozsądkiem odnośnie maili dotyczących sensacyjnych wiadomości. Całkowita ochrona stanowi ten łatwiejszy element. Kompletne rozwiązanie typu Internet Security, posiada wszystko, co jest niezbędne, aby skutecznie chronić komputer: ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i spamem oraz moduł kopii zapasowej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top