Odnowiony Senior.pl

Senior.pl portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, znacząco zmienił design całego serwisu. Zmodernizowano układ graficzny serwisu, skorygowano też nieznacznie nawigację i funkcjonalność portalu, ze szczególnym uwzględnieniem jego części społecznościowej.
Nowy design strony głównej ma na celu poprawę czytelności serwisu i uczynienie go bardziej przyjaznym dla użytkowników. W nowym układzie serwisu zostały uwydatnione działy chętnie odwiedzane przez użytkowników, zawierające informacje traktujące o aktywnym spędzaniu Jesieni Życia, prezentujące dynamiczny i otwarty styl życia będący w zasięgu polskich Seniorów.

– Zmiany, które obecnie wprowadzamy, są odpowiedzią na uwagi zgłaszane przez naszych użytkowników oraz ewoluujące wymagania Internautów. Chcąc sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników zdecydowaliśmy się na zmianę wyglądu i drobne korekty w systemie nawigacji po serwisie – mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny Senior.pl. – Modernizacja ma również przyczynę w rosnącej popularności portalu. Odwiedza nas już ponad 10 tysięcy osób dziennie, zaś miesięczna oglądalność przekroczyła już zdecydowanie 2 miliony stron, co oznacza, że w segmencie serwisów adresowanych do osób dojrzałych zostaliśmy krajowym liderem. Przy stale rosnącej liczbie zarówno użytkowników jak i odsłon optymalizacja nawigacji po witrynie stała się więc niezbędna – dodaje Grzegorz Gacki.

W zmodernizowanym układzie serwisu Senior.pl szczególne miejsce znalazła dynamicznie rozwijająca się część społecznościowe, będąca internetową platformą wymiany poglądów i dyskusji użytkowników portalu.

– Serwisy społecznościowe w portalu są naszym „oczkiem w głowie”. To właśnie poprzez nie chcemy falsyfikować stereotypy opisujące Seniorów. Nasi użytkownicy nie boją się żadnych tematów, a szerokiego spektrum tematów i otwartości rozmów mogą im pozazdrościć nawet dwudziestolatkowie. Wyróżnikiem dyskusji prowadzonych przez naszych jest też niewątpliwie bardzo wysoka kultura osobista, widać po nich starą, dobrą szkołę savoir-vivre’u, obecnie niestety praktycznie zanikającą – mówi Grzegorz Gacki. – Uwydatniamy również działy serwisu propagujące aktywny styl życia Seniorów. Chcemy pokazywać wszystkie uroki życia po pięćdziesiątce, nowe szanse pojawiające się wraz z dojrzałością. Chcemy prezentować naszym użytkownikom aktywny styl życia, który jest w zasięgu ręki – wyjaśnia redaktor naczelny Senior.pl.

Nowy układ strony głównej został ustalony po przeprowadzeniu gruntownych analiz funkcjonalności a także ankiet wśród użytkowników portalu Senior.pl. W kolorystyce nowej szaty graficznej serwisu zostały uwzględnione specyficzne Seniorów, wynikające ze zmian postrzegania barw, nadchodzących wraz z dojrzałym wiekiem.

www.senior.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top