Oferta publiczna Grupy Nokaut zakończona z sukcesem

Opublikowano: 28 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W dniu dzisiejszym dokonano przydziału w ofercie publicznej akcji Grupy Nokaut. Spółka planuje rozpoczęcie notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w marcu 2012 roku.

Wartość oferty wyniosła ponad 31 mln zł, w tym wartość akcji nowej emisji ponad 20 mln zł. Łącznie przydzielono 2.599.500 akcji, z czego 2.399.500 inwestorom instytucjonalnym, a 200.000 indywidualnym.

Oferta publiczna Grupy Nokaut zakończona z sukcesem 1Mimo trudnego rynku odnotowaliśmy spore zainteresowanie akcjami naszej spółki. Z satysfakcją możemy też powiedzieć, że Grupa Nokaut jako pierwsza spółka od sześciu miesięcy – jak również jako pierwsza już w samym 2012 roku – zamknęła  z sukcesem ofertę publiczną. Jednym z powodów udanego IPO było to, że inwestorzy pozytywnie ocenili nasze plany inwestycyjne i strategię rozwoju, a perspektywa szybkiego wzrostu przekonała ich do zainwestowania środków w akcje Grupy Nokaut. Silny akcjonariat – w połączeniu ze strategią rynkową, którą konsekwentnie realizujemy – stanowi mocny punkt wyjścia do dalszego rozwoju, zarówno na rynku kapitałowym, jak też w branży – mówi Wojciech Czernecki, prezes zarządu Grupy Nokaut.

Po upublicznieniu Grupa Nokaut będzie jedynym w Polsce operatorem internetowych porównywarek cen notowanym na GPW. Główni akcjonariusze zobowiązali się do niezbywania swoich akcji przez co najmniej 12 miesięcy.

Hanna LaskowskaOferta publiczna Grupy Nokaut zakończona z sukcesem

Podziel się!

O autorze

hania