Ogłoszenia przez SMSy

Opublikowano: 30 listopada 2001. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Największy serwis ogłoszeniowy w Polsce – Trader.pl, dzięki technologii dostarczonej przez firmę L2Mobile.com, oferuje internautom nowe możliwości przeglądania i dodawania ogłoszeń, oraz regulowania płatności za nie poprzez wiadomości SMS.

Nowa propozycja Trader.pl i L2Mobile.com obejmuje obecnie usługi uaktywniania dostępu do wszystkich ogłoszeń zamieszczonych w serwisie i publikowania własnych za pomocą kodu wysłanego SMS’em. Dodatkowo, autorzy projeku oferują bardzo przydatną opcję, umożliwiającą wgląd do bazy skradzionych samochodów po przesłaniu SMS’a na określony numer.

Aby przeglądać wszystkie ogłoszenia ze strony Trader.pl, należy uzyskać kod dostępu do nich, który dostarczany jest użykownikowi na jego telefon komórkowy. W celu zdobycia takiego kodu, wysyła się SMS o treści „K” na numer 7616. Zamówienie realizowane jest natychmiast a opłata za tę usługę w wysokości 6 zł + VAT doliczana jest do rachunku telefonicznego. W trakcie aktywności kodu można korzystać z serwisu wielokrotnie.

Dodanie własnego ogłoszenia i uiszczenie opłaty za jego publikację w serwisie Trader.pl możliwe jest także dzięki SMS’om. Za pośrednictwem Internetu dostarcza się tekst, który widoczniony jest dla użytkowników Trader.pl po dokonaniu aktywacji. Jest to równoznaczne z wysyłką na numer 7919 wiadomości SMS zawierającej oznaczenie danego ogłoszenia. Usługa ta jest płatna. Do rachunku abonenta zostaje doliczone 9 zł + VAT.

Sprawdzenie obecności pojazdu w bazie skradzionych samochodów COID dokonuje się również za pośrednictwem SMS’ów. Na podany na stronach Trader.pl numer można przesłać np. oznaczenie silnika lub podwozia pojazdu, aby informacja zwrotna na jego temat trafiła natychmiast w postaci SMS’a do osoby, która wysłała zapytanie. Opłata za dostarczenie tego typu danych wynosi 9 zł + VAT, co zostaje ujęte w rachunku telefonicznym użytkownika.

Firma L2Mobile.com, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach, na podstawie własnych badań oraz analiz rynku m-usług przewiduje, iż w najbliższym czasie znacznie wzrośnie popularność nowego, bezgotówkowego sposobu płacenia. Między innymi dlatego właśnie, spółka wciąż wzbogaca istniejące już rozwiązania i pracuje nad tworzeniem kolejnych aplikacji rozwijających m-biznes.

http://www.trader.pl

Sylwester KozakOgłoszenia przez SMSy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.