Ogłoszono nominacje do Internetowych Nagród Filmowych

Trzecia część „Piratów z Karaibów” zdobyła najwięcej nominacji w 8. edycji Internetowych Nagród Filmowych. Czytelnicy serwisu Stopklatka.pl wyróżnili produkcję w 7 kategoriach. Redakcja telewizji Kino Polska wybrała nominacje w kategorii Offowe Odkrycie Roku. Przed internautami kolejne zadanie – wybranie zwycięzców spośród wyróżnionych laureatów. Głosowanie potrwa do 10 lutego.
„Piraci z Karaibów: Na krańcu świata” ponownie zdominowali plebiscyt. Na 14 kategorii otrzymali aż 7 nominacji (w tym najlepszy film, najlepszy aktor, oficjalna strona internetowa, muzyka, scena filmowa, czarny charakter, DVD). W gronie filmów najczęściej nominowanych znalazł się również „Katyń” oraz „Harry Potter i Zakon Feniksa”. Oba filmy otrzymały po 6 nominacji. O tytuł najlepszego filmu roku 2007 walczyć będzie także „Labirynt Fauna”, „300”, a także „4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni”. Kategoria Najlepszy Film to interesujący przekrój wydarzeń w kinie w 2007 roku. Bardzo nas cieszy, że kino nominowane w tej kategorii jest tak bardzo różnorodne. Mamy tutaj do czynienia z trzema hollywoodzkimi wystawnymi produkcjami, hiszpańskojęzycznym filmem fantasy oraz dwoma artystycznymi wydarzeniami z Europy. Czytelnicy Stopklatki ponownie udowodnili, że czują kino. – podsumowuje redaktor naczelny serwisu Stopklatka.pl, Krzysztof Spór.

Kategorię Film Polski również reprezentuje film Andrzeja Wajdy „Katyń”. Wśród najlepszych polskich produkcji minionego roku pojawili się także przedstawiciele kina rozrywkowego: „Testosteron”, „Świadek koronny” i „U Pana Boga w ogródku”, oraz nagrodzone na zeszłorocznym festiwalu w Gdyni „Sztuczki”. Równocześnie polscy reprezentanci znaleźli swoje miejsce wśród nominowanych aktorek i aktorów: Maja Ostaszewska, Danuta Szaflarska i Paweł Małaszyński zmierzą się z elitą światowego kina. I tak wśród pań pojawiły się: Angelina Jolie, Scarlett Johansson i Helen Mirren, a wśród panów Christian Bale, Johnny Depp, Edward Norton i Forest Whitaker.

W kategorii Offowe Odkrycie Roku wyboru dokonała telewizja Kino Polska. Nominacje zdobyły filmy fabularne: „Łódka” w reżyserii Michała Szcześniaka, „Nie ma o czym milczeć” Macieja Buchwalda i „Tor” Krzysztofa Jankowskiego, oraz dwie animacje: „Nie rób drugiemu co tobie niemiłe” Sebastiana Łukaszuka i Piotra Ludwika oraz „Życie 1.0.” w reżyserii Tomasza Popakula. W tym roku do nominacji do Offowego Odkrycia wybieraliśmy filmy, które miały premierę na antenie Kino Polska lub na festiwalach prezentujących kino niezależne w 2007 roku. Szukaliśmy filmów, których autorzy mieli coś do powiedzenia o sobie i świecie i wiedzieli, jak to powiedzieć. Pierwszeństwo mieli debiutanci, nazwiska zupełnie nieznane. Zwracaliśmy też uwagę na podejście niezależnych filmowców do produkcji filmowej: mieć szansę na debiut to znaczy umieć ją sobie stworzyć. – powiedziała Joanna Rożen-Wojciechowska, kierownik redakcji Młodego Kina telewizji Kino Polska. Wszystkie nominowane filmy można obejrzeć na stronie Stopklatka.pl.

Internetowe Nagrody Filmowe to plebiscyt rokrocznie podsumowujący zjawiska filmowe, o którego kształcie decydują polscy kinomani. Podzielony jest na dwa etapy – nominacje i wybieranie laureatów spośród nominowanych. Głosowanie w drugim etapie INF 2007 potrwa do 10 lutego, a laureatów poznamy 12 lutego. Pośród osób, które zagłosują rozlosowanych zostanie ponad 200 nagród, w tym 42-calowy telewizor plazmowy. Swoje typy oddawać można na stronie internetowej www.inf.stopklatka.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top