Ogród Psiej Szczęśliwości – wirtualna świeczka dla psa

Przełom października i listopada to okres szczególny, kiedy wspominamy czas który minął, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli. Dla większości miłośników Psów to też czas pamięci o swoich czworonożnych ulubieńcach. W polskim Internecie pod adresem www.dognet.pl od 6 lat istnieje miejsce pamięci znane większości psiarzy jako ‘Ogród Psiej Szczęśliwości’. Tuż przed pierwszą niedzielą października, która obchodzona jest jako Psie Zaduszki, serwis wystartował w zupełnie nowej szacie i z nowymi funkcjami.
Ogród Psiej Szczęśliwości powstał w 2001 roku i bez przerwy działa już 6 lat pod adresem www.dognet.pl. Jak boli strata Psa, wie chyba każdy dla kogo Pies był czymś więcej niż „tylko psem”. Nasza polska rzeczywistość nie ułatwia oswojenia tego bólu i uczczenia pamięci o przyjacielu gdyż prawdziwe cmentarze dla zwierząt to wciąż u nas rzadkość. Mało kto ma możliwość pochowania psa w miejscu, które mógłby na co dzień odwiedzać i pielęgnować. Ogród Psiej Szczęśliwości powstał właśnie dla wszystkich tych, którzy nie mają własnego ogródka a w ich okolicy nie ma cmentarza dla zwierząt. Żeby mogli mieć miejsce do którego można wrócić. Aby uczcić pamięć można zmarłemu psu zasadzić kwiatek – stąd nazwa Ogród Psiej Szczęśliwości – oraz dołączyć zdjęcie, a od niedawna także zapalić świeczkę.

Ogród Psiej Szczęśliwości - wirtualna świeczka dla psa 1

Serwis jest miejscem znanym miłośnikom psów buszującym na co dzień w sieci. Pierwotnie był projektem kameralnym, który z czasem bardzo się rozrósł. Obecnie w Ogrodzie jest ponad 2 700 kwiatków. W październiku wystartowała nowa wersja strony. Zmieniona została całkowicie szata graficzna, która jest teraz bardziej przejrzysta i nowoczesna. Wprowadzono nowe funkcje, jak np. komentarze internautów, czyli możliwość dokonywania wpisów w księdze pamiątkowej. Zastosowano także mechanizm logowania dla zarejestrowanych użytkowników – wkrótce pojawi się możliwość dodawania większej ilości zdjęć, tak, aby każdy mógł stworzyć w obrębie swojego kwiatka szczególne miejsce pamięci. Wprowadzono też możliwość zapalania świeczek przy kwiatkach. Jest to jedyna płatna funkcja w Ogrodzie i wymaga wysłania SMS, korzystanie z niej jest jednak całkowicie dobrowolne, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczane są na utrzymanie serwisu. Nowa wersja Ogrodu Psiej Szczęśliwości to tzw. wersja beta. Oznacza to, że testy serwisu nie zostały jeszcze skończone i nie wszystkie funkcjonalności uzyskały kształt ostateczny.

W Ogrodzie Psiej Szczęśliwości są różne kwiatki. Zazwyczaj ludzie sadzą kwiatki swoim psom, ale nie brakuje kwiatków dla psów bezdomnych, bezpańskich, zapomnianych. Ostatnio z dużym odzewem spotkała się głośna sprawa schroniska w Iłży, gdzie właściciele zamiast opiekować się psami mordowali je, aby uzyskać z nich tzw. psie sadło.

Czasami po śmierci psa spotykamy się z opiniami, że „to był tylko pies…”. Jednak nie każdy tak to odbiera, dla wielu był to najlepszy przyjaciel, członek rodziny, ktoś bardzo ważny – i właśnie dla tych, którzy tak myślą działa Ogród Psiej Szczęśliwości.

Ogród Psiej Szczęśliwości
www.dognet.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry