Oktawave wyróżniona w Istambule

Opublikowano: 8 listopada 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Polska chmura obliczeniowa, Oktawave, zdobyła drugie miejsce w organizowanym w Istambule konkursie Global Webit Startup Challenge. W drodze na podium Oktawave pokonała 832 firmy z całego świata.

Webit Congress to jedna z najważniejszych imprez branży nowych technologii na świecie i jako jedna z niewielu łącząca Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję. Zbiera ponad 8000 gości, 200 prelegentów i około 500 akredytowanych dziennikarzy.

W ramach imprezy zorganizowano w tym roku Global Startup Challenge, czyli konkurs na najlepszą młodą firmę nowych technologii na świecie. Do konkursu zgłosiły się 834 firmy z całego świata, które walczyły o możliwość nie tylko zdobycia nagrody głównej, ale również o szansę na prezentację przed międzynarodowym gremium. Na tę szansę w opinii jury zasłużyło tylko 21 firm, w tym polska chmura obliczeniowa Oktawave.

Oktawave WebIt

W dniach 6-7 listopada 21 półfinalistów prezentowało swoje technologie podczas 3-minutowych prezentacji w Istambule. Prezentacje oceniało międzynarodowe jury, składające się z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Chmura Oktawave zdobyła podium i drugie miejsce w całym konkursie.

Wydaje się, że znaleźliście złote jajo całego cloud computingu. Wróżymy Wam ogromny sukces – powiedział Piet Hein van Dam, jeden z członków jury i szef projektu Wakoopa.

Czujemy się bardzo wyróżnieni i cieszymy się, że technologia z Polski odniosła taki sukces na arenie globalnej. To pokazuje, że nad Wisłą można tworzyć rzeczy, które ekscytują ludzi nad Bosforem i w innych zakątkach świata. Dedykujemy to wyróżnienie wszystkim firmom i start-upom, które, tak jak my, mają odwagę zmieniać rzeczywistość – powiedział Dariusz Nawojczyk, dyrektor marketingu & PR w Oktawave.

Oktawave jest platformą infrastruktury na żądanie (IaaS), w ramach której można uruchomić, przetwarzać lub przechowywać dowolne zasoby – stronę WWW, aplikację biznesową, projekt internetowy lub rozwiązanie korporacyjne.

Dawid ZarazińskiOktawave wyróżniona w Istambule

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.