Onet.pl pomaga w założeniu internetowego sklepu

Portal Onet.pl udostępnił na swoich stronach platformę umożliwiającą łatwe założenie internetowego sklepu.
W nowo uruchomionym serwisie www.e-commerce.onet.pl dostępne są szczegółowe informacje potrzebne do założenia własnego e-sklepu, a także liczne artykuły i porady, m.in. na temat bezpieczeństwa transakcji w sieci, prawnych aspektów prowadzenia sklepu internetowego oraz dane dotyczące rynku e-commerce.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw chce wykorzystywać Internet do zdobycia nowych klientów – mówi Michał Nowak, Szef Marketplace Onet.pl. Zaspokajamy te potrzeby, oferując przedsiębiorcom kompleksowe rozwiązania umożliwiające prowadzenie e-sklepu wraz z wieloma dodatkowymi korzyściami, jak choćby reklama w OnetPasaż czy OnetBoksy. Serwis kierujemy do osób, które chcą prowadzić internetowy sklep, dlatego też w serwisie e-commerce.onet.pl znalazły się także dodatkowe, niezwykle użyteczne informacje, takie jak poradnik i bezpieczne zakupy – wyjaśnia Michał Nowak.

Dostawcą platformy do zakładania e-sklepu jest serwis iStore.pl (Grupa Allegro), który świadczy kompleksowe usługi hostingu oprogramowania e-commerce w systemie ASP (Application Service Provider). Model ASP to forma dzierżawy wyspecjalizowanego oprogramowania – w tym przypadku obsługującego sklep internetowy – umożliwiająca znaczne ograniczenie nakładów na rozwinięcie biznesu w sieci.

Dzierżawa oprogramowania obsługującego sklep internetowy, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów elektronicznego biznesu w sieci, poprzez ograniczenie kosztów jego wytworzenia, serwisowania oraz rozbudowy zgodnej z postępującymi w Internecie trendami. Ceny są uzależnione od potrzeb klienta – w wersji podstawowej można prowadzić sklep już za 12,5 zł miesięcznie – dodaje Michał Nowak.

Modularna budowa systemu pozwala klientom na dowolną rozbudowę własnego sklepu internetowego poprzez dołączanie kolejnych modułów. Dzięki temu każdy klient może kontrolować koszty działalności w sieci, uruchamiając tylko wybrane przez siebie funkcje sklepu.

Serwis www.e-commerce.onet.pl będzie sukcesywnie rozwijany o kolejne funkcjonalności, a także materiały i szkolenia służące doskonaleniu umiejętności prowadzenia sklepu internetowego.

www.e-commerce.onet.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry