Onet.pl wybiera Compuware Client Vantage

Firma Compuware Corporation poinformowała, że Onet.pl, najpopularniejszy polski portal internetowy, wybrał oprogramowanie Compuware Client Vantage, aby monitorować wydajność serwisu internetowego. Onet.pl oferuje bogaty zestaw treści informacyjnych i rozrywkowych 5,5 milionom gości. Strony portalu są wyświetlane ponad 2 miliardy razy w miesiącu, w tempie przekraczającym 1000 na sekundę.

‘Największe znaczenie ma oczywiście treść portalu, ale dla milionów naszych gości równie ważne są jego wydajność i dostępność’ – powiedział Marek Kowal, dyrektor działu informatycznego w firmie Onet.pl. ‘Szukaliśmy kompleksowego rozwiązania, które ułatwiłoby nam dokładne monitorowanie zachowań użytkowników naszego serwisu internetowego. Oparty na najnowocześniejszych rozwiązaniach system Compuware pomógł nam zoptymalizować jakość usług i zagwarantować ich stały poziom’.

Rozwiązanie Compuware Client Vantage Agentless Transaction Monitoring umożliwia dokładne sprawdzanie czasu reakcji dla treści internetowych, które są dostarczane użytkownikom portalu za pośrednictwem wielu operatorów Internetu. Pomiary wydajności ułatwią również Onet.pl zawieranie umów o poziom usług z zewnętrznymi dostawcami treści oraz optymalizację projektów aplikacji tworzonych przez wewnętrzny dział informatyczny. Za pomocą systemu Compuware można generować raporty o zmianach poziomu usług dotyczące używania, wydajności i dostępności portalu, przeznaczone dla szefów działu informatycznego i dyrektorów handlowych firmy. Compuware umożliwia więc niezależną ocenę wydajności i efektywności inwestycji w technologie informatyczne, które służą do tworzenia i dostarczania treści internetowych.

‘Cieszymy się, że Onet.pl zdecydował się na nasze rozwiązanie, aby monitorować swoje usługi i wciąż podnosić ich jakość. Produkt Agentless Transaction Monitoring, będący komponentem wybranego rozwiązania Client Vantage, zapewnia nie tylko znakomite funkcje monitorowania niezbędne do analizy technicznej. Onet.pl może teraz dokładnie sprawdzać, jak użytkownicy korzystają z jego stron internetowych, aby następnie dostosować je do ich zachowań.’ – powiedział Franz Fuchsberger, dyrektor zarządzający firmy Compuware.

Compuware Client Vantage jest jedynym dostępnym obecnie na rynku rozwiązaniem, które umożliwia pomiary rzeczywistej wydajności usług udostępniania aplikacji przez Internet i ułatwia zarządzanie nimi zarówno w prywatnych, jak i publicznych sieciach oraz infrastrukturze informatycznej. Technologia pozwala na dogłębną analizę problemów dotyczących poziomu usług oraz ich szybsze wykrywanie i rozwiązywanie. Compuware Client Vantage jest rozwiązaniem całkowicie pasywnym, z funkcją automatycznej nauki. Nie generuje ono żadnego zewnętrznego ruchu w sieci. Można je łatwo wdrożyć i zarządzać nim z centralnego miejsca w sieci.

http://www.onet.pl

http://www.compuware.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry