Onet.pl zaprasza na strony digart.pl

Digart.pl, największa polska galeria WWW, prezentująca twórców cyfrowej sztuki debiutuje na stronach Onet.pl.
Dzięki ogromnemu zapleczu technologicznemu i imponującym możliwościom skutecznej promocji zapewnianym przez największy polski portal internetowy, Digart.pl ma realną szansę aby uzyskać status centrum polskiej sceny sztuki cyfrowej.
Andrzej Zachwieja, dyrektor serwisów user generated content Onet.pl: mając świadomość potężnego zasięgu i siły oddziaływania Onetu zdecydowaliśmy się udostępnić nasze możliwości na rzecz jednego z najważniejszych „inkubatorów” sztuki cyfrowej w polskiej sieci. Chcemy aktywnie włączyć się w jak najszersze zaangażowanie ogromnego potencjału twórczego internautów; Web-2 jest dzisiaj przyszłością dla całej sieci WWW. Nie możemy pozostać obojętni dla inwencji i profesjonalizmu internautów. Jestem przekonany, że przy naszej pomocy i wsparciu wielu utalentowanych artystów odniesie sukces. Bardzo często użytkownicy, którzy rozpoczynali przygodę z serwisem umieszczając tam swoje prace według reguł hobby, teraz dzięki swojej twórczości znaleźli sposób na życie.

Digart.pl działa na polskim rynku od pięciu lat. Prace przedstawiane na jego stronach reprezentują bardzo szeroki zakres począwszy od fotografii, grafiki, użytkowych projektów WWW, poprzez rysunek, malarstwo, włączając także poezję i prozę. Naczelnym celem i misją witryny jest ułatwianie – szczególnie początkującym twórcom – realizacji ich zamierzeń i ambicji artystycznych, lansowanie karier, pomoc w kontaktach z poważnymi agencjami reklamowymi. Ogólnie jest to działalność na rzecz zaistnienia i wykreowania w świecie sztuki wszystkich wartościowych indywidualności.

Piotr Kaczor – twórca i szef digart.pl:  specyficzną cechą internetu jest to, że nie uznaje żadnych granic, barier, a zawarte dzięki niemu kontakty sięgają miejsc na wszystkich kontynentach. Dlatego w serwisie znaleźć można osoby zajmujące się np. ilustrowaniem japońskich książek, projektujące opakowania dla producentów europejskich zabawek czy też tworzące strony internetowe i inne rodzaje grafiki użytkowej.
Przeglądając wystawione na digart.pl blisko pół miliona prac, autorstwa kilkudziesięciu tysięcy twórców można  uchwycić swoistą „potrzebę sztuki” dochodząc do przekonania, że twórczość to nie tylko wystawy, wernisaże czy pisanie książek, ale również coraz to nowsze i oryginalniejsze formy przekazu pojawiające się, niejako przy okazji pionierskich technologii cyfrowych.

Serwis nie tylko daje alternatywę wobec tworzenia „do szuflady”; pełni także rolę forum dla społeczności artystycznych, oferując osobom poszukującym kontaktów możliwość nawiązania znajomości z pokrewnymi duszami.
http://www.digart.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry