Onet uruchomił Rodziceradza.pl

Opublikowano: 6 października 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Grupa Onet.pl SA uruchomiła społecznościowy wortal „parentingowy” pod adresem www.rodziceradza.pl.
To kolejne, po Dziecko.onet.pl, przedsięwzięcie Onetu, skierowane do rodziców. Serwis adresowany jest przede wszystkim do kobiet w ciąży oraz rodziców dzieci w wieku do 3 lat.

Podstawową funkcjonalnością wortalu jest mechanizm pytań i odpowiedzi (Q&A) –
zadawanych i udzielanych przez członków społeczności. Umożliwia on rodzicom szybkie i łatwe znalezienie odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz podzielenie się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Odpowiedzi są oceniane przez innych użytkowników. Na tej podstawie tworzone są rankingi najbardziej wartościowych autorów.

Wortal www.rodziceradza.pl ma opierać się przede wszystkim na treściach tworzonych przez samych rodziców, chociaż w podstawowych kategoriach tematycznych pojawiać się będzie także kontent kwalifikowany.

Najwięcej o dzieciach wiedzą ich rodzice. Namawiamy, więc użytkowników, by dzielili się swoimi doświadczeniami i wiedzą, a także radościami, wątpliwościami i obawami. Chcemy, żeby serwis był przede wszystkim użyteczny, czyli pozwalał rodzicom na szybkie uzyskanie odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Liczymy również, że dzięki niemu użytkownicy będą nawzajem się wspierać – mówi Monika Stygar, wydawca serwisów Styl życia Onet.pl

Zalogowani użytkownicy serwisu będą mogli dodawać teksty, prowadzić miniblog w swoim profilu, tworzyć fotogalerie, korzystać z opcji śledzenia ulubionych tematów i RSS-ów oraz wielu innych funkcjonalności. Członkami społeczności są również pozyskiwani przez redakcję eksperci – pediatra,ginekolog, psycholog oraz położna. Będą oni uczestniczyć w życiu społeczności na tych samych zasadach jak zwykli użytkownicy (zakładanie profili, podleganie ocenie), zostaną jednak wyraźnie oznaczeni.

RodziceRadzą.pl to uzupełnienie naszej oferty w strefie parentingowej, reprezentowanej obecnie przez serwis Dziecko.onet.pl. Zamierzamy nadal inwestować w ten obszar tema-tyczny. RodziceRadzą.pl to pierwszy z serwisów opartych na formule pytań i odpowiedzi, jaki został uruchomiony przez Onet. Serwisy tego typu będą sukcesywnie uzupełniały ofertę portalu – mówi Marcin Hajek, dyrektor sektora Rozrywka i Styl Życia Onet.pl

Hanna LaskowskaOnet uruchomił Rodziceradza.pl

Podziel się!

O autorze

hania