OnLive nawiązuje współpracę z HTC

Platforma OnLive pozyskała 40 mln dolarów od firmy HTC. Serwis „gier w chmurze” pojawić ma się w telefonach tajwańskiego producenta.

O OnLive pisaliśmy w czerwcu 2010 r. Jest to serwis z grami komputerowymi przechowywanymi „w chmurze”. Zamiast uruchamiać grę z dysku twardego komputera, gracze używający OnLive mogą łączyć się z systemem przechowującym nie tylko ich dane (na przykład zapisy postępów), ale całą grę. Co więcej w każdą produkcję będzie można zagrać na różnych urządzeniach – komputerach PC i Mac oraz – dzięki specjalnemu urządzeniu – na ekranie telewizora. Wkrótce także na telefonach HTC.

OnLive nawiązuje współpracę z HTC 1Pozyskanie dużego dofinansowania może oznaczać szybki rozwój platformy, której twórcą jest Steve Perlman. Zainwestował on w technologię stojącą za OnLive już dziewięć lat temu. Teraz przekonuje, że nie będzie problemu z graniem w gry dostępne za pośrednictwem serwisu na ekranach urządzeń przenośnych takich jak HTC EVO.

Przedstawiciele HTC mają nadzieję, że uda się nie tylko uniezależnić graczy od przebywania w konkretnym miejscu, w którym znajdują się takie urządzenia jak konsole do gier, ale udowodnić, że rozrywka najwyższej jakości jest możliwa także na smartfonach.

Możliwość korzystania z OnLive mają obecnie jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Wymagane jest również łącze internetowe o min. przepustowości 5 Mbps. Wciąż nie wiadomo czy i kiedy zostanie on udostępniony na innych rynkach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry