Onwelo i Oneclick chcą zwiększyć mobilność polskich firm

Opublikowano: 5 września 2016. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Oneclick, szwajcarski dostawca platformy Digital Workplace, zaoferuje swoje rozwiązanie polskim firmom. Producent zamierza dotrzeć do nich za pośrednictwem firmy Onwelo, która została strategicznym partnerem Oneclick.

Onwelo-Onweclick-logosPlatforma Oneclick umożliwia firmom korzystanie z dowolnych aplikacji zainstalowanych na systemach operacyjnych Windows, iOS, Unix czy Linux przez zwykłą przeglądarkę internetową na laptopie, tablecie, smartfonie. Dostęp do tych aplikacji może przyznać poszczególnym pracownikom administrator firmowego konta Oneclick.

Każdy pracownik, po zalogowaniu się na indywidualne konto, ma natychmiastowy dostęp do udostępnionych mu programów (np. Office, Salesforce, SAP itp.), bez konieczności odrębnego instalowania programów po swojej stronie. Nowe potrzebne aplikacje administrator firmowego konta Oneclick może uruchamiać i udostępniać wybranym pracownikom za pośrednictwem internetowego sklepu Oneclick Store. Programy są udostępniane jako usługa, co oznacza, że płaci się za korzystanie z nich za określony czas (np. za tydzień lub miesiąc), a wszystkie prace związane z ich utrzymaniem, aktualizowaniem i wsparciem technicznym są po stronie Oneclick.

Aplikacje i dane są technologicznie odseparowane od urządzeń. Dzięki temu, w przypadku awarii, kradzieży lub zaginięcia potrzebnego do pracy laptopa, można po prostu zacząć korzystać z dowolnego innego urządzenia i mieć dostęp dokładnie do tych samych programów i danych. Z kolei odpowiedni komfort pracy i płynność działania gwarantuje wykorzystanie 50 rozproszonych centrów danych ulokowanych w różnych miejscach na świecie. Sprawiają one, że praca w chmurze Oneclick w niczym nie ustępuje pracy z udziałem programów zainstalowanych stacjonarnie. Myślę, że nasze rozwiązanie może w znaczący sposób przyczynić się do zwiększenia mobilności pracowników i elastyczności działania polskich firm – powiedział dr Martin Spreitzhofer, wiceprezes Oneclick.

Wierzę, że Oneclick ma duże szanse, aby przekonać do siebie bardzo wielu polskich małych i średnich przedsiębiorców, którzy chętnie korzystają z rozwiązań cloud i mobilnych. Stąd nasza decyzja o nawiązaniu tego partnerstwa – dodał Dariusz Ossowski, COO i współwłaściciel Onwelo.

Dawid ZarazińskiOnwelo i Oneclick chcą zwiększyć mobilność polskich firm

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.