OpenIdea – kolejna społeczność profesjonalistów

Opublikowano: 2 października 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Ruszyła wersja beta platformy społecznościowej OpenIdea, nowe miejsce na mapie polskich serwisów dla profesjonalistów. Serwis adresowany jest do ludzi przedsiębiorczych i aktywnych, zainteresowanych promocją siebie, a także chcących się rozwijać.
Serwis ma tworzyć otwarte środowisko sprzyjające wymianie doświadczeń i informacji, nawiązywaniu kontaktów, zawiązywaniu współpracy. System udostępnia narzędzia charakterystyczne dla serwisów networkingowych, umożliwiające prezentację doświadczenia zawodowego i zainteresowań, dokumentowanie sukcesów, nagłaśnianie przedsięwzięć i zarządzanie siecią kontaktów. Pozwala też na budowanie przez użytkowników własnych społeczności i organizację ich życia. Oprócz grup tworzonych przez użytkowników, funkcjonuje kilkanaście grup ogólnych, obejmujących różnorakie zagadnienia, z forami dyskusyjnymi, bazą artykułów, kalendariami i press room.

Witryna daje możliwość zakładania profilu nie tylko osobistego, ale reprezentowanej firmy lub organizacji. Można tu kreować wiele profili, jeśli prowadzi się wiele działalności. Tworzy się dzięki temu miejsce zrzeszające ludzi i firmy/organizacje, z możliwością wyszukiwania ekspertów z wybranych branż, jak i dotarcia bezpośrednio do firm i osób je reprezentujących. Miejsce to wkrótce zostanie zaopatrzone w system referencji, wzajemnych powiązań, a także ofert i potrzeb. Profile indywidualne posiadają dodatkowo repozytorium plików, umożliwiające załączenie portfolio prac, wybranych realizacji lub dokumentów. Użytkownicy, wedle potrzeb, mogą ustalić swój indywidualny poziom dostępności, sprawując kontrolę nad swoją prywatnością.

OpenIdea ukierunkowana jest z jednej strony na dokumentowanie swoich dokonań, a z drugiej na nawiązywanie kontaktów i dyskusje w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

„Otwarte środowisko” ma symbolizować otwartość na inspiracje, wiedzę i kontakty. „W codziennym życiu to otwartość napędza postęp, a w sprzyjających warunkach wykluwają się znakomite pomysły i rozwiązania. Chcieliśmy to zaakcentować, bo OpenIdea to koncepcja rozwoju przez m.in. budowanie pozytywnych relacji. Myśl przewodnia powinna być jednak swobodnie interpretowana, bo chcemy, by serwis spełniał wiele zadań, wychodząc naprzeciw różnym potrzebom i oczekiwaniom.” – mówi Barbara Wirhanowicz, współwłaściciel serwisu.

„Dla nas liczy się przede wszystkim funkcjonalność i to na niej będziemy skupiać całą uwagę.” – dodaje Tomasz Czubiński, współwłaściciel i szef projektu. „Mamy ambicję sprostać oczekiwaniom użytkowników, dostarczając im maksymalną ilość narzędzi do kreatywnego działania. Zdajemy sobie sprawę, że skuteczny networking pochłania czas – chcemy ten czas zaoszczędzić, udostępniając zaplecze do łatwej i szybkiej organizacji swoich aktywności”.

Serwis aktualnie działa jako wersja rozwojowa (beta), aż do momentu osiągnięcia optymalnej funkcjonalności. Z chwilą oficjalnego startu ma zostać wzbogacony o nowe narzędzia.

www.openidea.pl

Hanna LaskowskaOpenIdea – kolejna społeczność profesjonalistów

Podziel się!

O autorze

hania