OpenMedia Group – swoboda transmisji na żywo w Internecie

OpenMedia Group, jednostka utworzona w ramach redakcji serwisów ERP-VIEW.pl, MagazynIT.pl oraz ERP24.pl, wprowadza do swojej oferty usługi związane z realizacją szkoleń i konferencji online, a także innych transmisji online  obrazu i dźwięku w Internecie.
OpenMedia Group została zawiązana w styczniu bieżącego roku. Głównym celem OpenMedia Group było stworzenie narzędzi do transmisji online na wewnętrzne potrzeby redakcji serwisów ERP-VIEW.PL, MagazynIT.pl oraz ERP24.pl.  W chwili obecnej do podstawowych zadań jednostki należy m.in. realizacja transmisji online w postaci konferencji, szkoleń, konferencji prasowych, konsultacji technologicznych, prezentacji handlowych i wielu innych.

– Na początku zależało nam głównie na tym, by realizować na żywo w Internecie transmisje z konferencji, nad którymi obejmujemy patronat medialny. Jednak gdy rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem narzędzi, które to umożliwiały – dostrzegliśmy nowe możliwości ich wykorzystania. – mówi Patryk Jaworski, Dyrektor ds. marketingu OpenMedia Group i ERP-VIEW.PL. – Nie ukrywam, że dużą rolę odegrali w tym nasi partnerzy, którzy nie tylko wskazywali na użyteczność takich narzędzi, ale sugerowali co jeszcze dla nich może okazać się atrakcyjne. I to właśnie dzięki naszym partnerom  poszliśmy krok dalej i w konsekwencji uruchomiliśmy usługę –  START LIVE NOW!

START LIVE NOW! to narzędzie służące do samodzielnej realizacji konferencji online, szkoleń online, transmisji online. Dzięki zastosowaniu technologii FLASH korzystanie z usługi START LIVE NOW! nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – wystarczy zalogować się przy pomocy dowolnej przeglądarki internetowej pod wskazany adres.

– Fakt, iż usługa START LIVE NOW! oparta jest na przeglądarce internetowej sprawia, że każdy może skorzystać ze spotkań online – w dowolnym miejscu, w którym posiada łącze internetowe oraz z dowolnego komputera – mówi Patryk Jaworski. – Jest to niesamowicie wygodne i sprawia, że dostęp do bogatej funkcjonalności staje się intuicyjny i prosty.

START LIVE NOW! poza standardową funkcjonalnością jaką jest transmisją obrazu i dźwięku umożliwia interaktywną wymianę informacji pomiędzy uczestnikami transmisji. Osoba prowadzająca spotkanie online może w czasie rzeczywistym realizować pokaz slajdów, udostępniać do pobrania dokumenty, pokazywać uczestnikom zawartość pulpitu swojego komputera czy też dowolnych stron internetowych.

www.openmediagroup.pl

Techcity.pl – Komputery Foto Gadżety Gry Muzyka GSM Kino domowe GPS – zapraszamy!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top