Opera Barracuda: jest pierwsza wersja testowa

Udostępniona została wersja testowa nowej wersji przeglądarki Opera. Pierwsza kompilacja 11.10 o nazwie „Barracuda” to dopiero zapowiedź finalnej wersji – przynosi jednak kilka ciekawych nowości.

Pierwszą zmianą w Operze 11.10 jest nowe jądro. Poprzednie 2.7.62 zastąpione zostało przez wersję 2.8.99. W praktycznym wymiarze oznacza to między innym implementację Web Open Font Format (WOFF), standardu czcionek wykorzystywanych na stronach internetowych, promowanego m.in. przez fundację Mozilla.

Opera Barracuda: jest pierwsza wersja testowa 1Wśród innych nowości wymienić można m.in. domyślne wyłącznie mechanizmu Cookie2 i protokołu TLS w wersjach 1.1 i 1.2. Poprawiono również bezpieczne przekierowywanie z z http na https, wyłączono główne hasła dla certyfikatów oraz dodano opcję wyłączenia ochrony sieciowej.

Opera zapowiada, że Barracuda lepiej sprawować się będzie na komputerach z systemem Mac OS X i nie będą pojawiać się problemy współpracy z takimi usługami jak Facebook, Live Mail/Hotmail czy Google Docs.

Nadchodząca wersja przeglądarki nie jest jedyną oczekiwaną zmianą w świecie Opery. Wkrótce pojawić ma się wydanie przeznaczone dla tabletów iPad.

Według Ranking.pl Opery używa nieco ponad 9,5 proc. polskich użytkowników. Najpopularniejszą przeglądarką pozostaje Firefox z 48,42 proc. udziałem wśród internautów.

Więcej szczegółów i możliwość pobrania pod tym adresem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry