Opera otwiera sklep z aplikacjami

Opublikowano: 8 marca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Opera uruchamia sklep z aplikacjami o nazwie Opera Mobile Store. Dostępny jest dla mieszkańców 200 krajów i wykorzystuję technologię firmy Appia.

Opera Mobile Store działa w oparciu technologię firmy Appia, która oferuje możliwość tworzenia sklepów z aplikacjami dla urządzeń mobilnych. W sklepie znaleźć można darmowe i płatne programy dla różnych systemów operacyjnych oraz platform takich jak Java, Symbian, BlackBerry czy Android. W przeglądarkach Opera Mini i Opera Mobile, z których korzysta ponad 100 mln osób na całym świecie, pojawi się specjalny link do katalogu programów.

Opera otwiera sklep z aplikacjami 1

Wygląd sklepu zmienia się w zależności od urządzenia, na którym jest wyświetlany. Zmienia się również język oraz prezentowana waluta.

Opera uruchomiła jednocześnie Opera Publisher Portal, platformę, która umożliwia twórcom aplikacji umieszczenie oprogramowania w katalogu. Model biznesowy to podział zysków: 70 proc. trafia do kieszeni wydawców.

Firma informuje, że w okresie poprzedzającym oficjalne uruchomienie Opera Mobile Store miała 15 mln użytkowników z 200 krajów.

Dawid ZarazińskiOpera otwiera sklep z aplikacjami

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.