Opera otwiera sklep z aplikacjami

Firma Opera uruchamia sklep z aplikacjami o nazwie Opera Mobile Store. Dostępny jest dla mieszkańców 200 krajów i wykorzystuję technologię firmy Appia.

Opera Mobile Store działa w oparciu technologię firmy Appia, która oferuje możliwość tworzenia sklepów z aplikacjami dla urządzeń mobilnych. W sklepie znaleźć można darmowe i płatne programy dla różnych systemów operacyjnych oraz platform takich jak Java, Symbian, BlackBerry czy Android. W przeglądarkach Opera Mini i Opera Mobile, z których korzysta ponad 100 mln osób na całym świecie, pojawi się specjalny link do katalogu programów.

Opera otwiera sklep z aplikacjami 1

Wygląd sklepu zmienia się w zależności od urządzenia, na którym jest wyświetlany. Zmienia się również język oraz prezentowana waluta.

Opera uruchomiła jednocześnie Opera Publisher Portal, platformę, która umożliwia twórcom aplikacji umieszczenie oprogramowania w katalogu. Model biznesowy to podział zysków: 70 proc. trafia do kieszeni wydawców.

Firma informuje, że w okresie poprzedzającym oficjalne uruchomienie Opera Mobile Store miała 15 mln użytkowników z 200 krajów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry