Opera z muzyką bez ograniczeń w Rosji

Opublikowano: 19 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Opera Software ogłosiła, że udostępni w Rosji swą nową muzyczną usługę. Użytkownicy będą mogli słuchać piosenek bez ograniczeń za stałą miesięczną opłatą. Czy usługa trafi do innych krajów?

Opera z muzyką bez ograniczeń w Rosji 1Unlimited Music to propozycja Opery przeznaczona na rosyjski rynek. Dlaczego akurat tam? Rosja ma kluczowe znaczenie dla przeglądarki Opera Mini (52,5 proc. udziału w rynku), jej twórcy widzą tam także ogromny, niezagospodarowany potencjał.

Muzyczna usługa dostępna będzie dla wszystkich przeglądarek i systemów operacyjnych. Za ok. 15 zł miesięcznie użytkownicy otrzymają możliwość słuchania piosenek z bazy liczącej ponad 2 mln utworów. Nie licząc posiadaczy urządzeń z systemem iOS, pliki będzie można także pobierać na swoje telefony.

Opera dogadała się już z dużymi wytwórniami. Mają dostawać od 15 do 40 proc. prowizji za każdy sprzedany utwór, operatorzy komórkowi otrzymywać mają zaś ok. 50 proc. Plan Opery jest bowiem taki by usługę włączać w plany abonamentowe – rozmowy jeszcze trwają.

Jeśli Rosjanom spodoba się Unlimited Music, usługa zostanie rozszerzona także na inne kraje. Opera chce by do końca 2013 r. korzystało z niej ok. 1,5 mln użytkowników.

Dawid ZarazińskiOpera z muzyką bez ograniczeń w Rosji

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.