Operator rejestru .LY zaatakowany przez przeciwników Kadafiego

Opublikowano: 25 sierpnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Zamieszki w Libii nie oszczędziły rejestru krajowej końcówki .LY. Odwiedzający główną stronę Nic.ly mogą obecnie zobaczyć spreparowaną przez hakerów – przeciwników sprawującego jeszcze władze Muammara al-Kadafiego.

W chwili pisania tego tekstu internetowa strona operatora ccTLD Libii wygląda tak jak na poniższym zrzucie ekranu:

Operator rejestru .LY zaatakowany przez przeciwników Kadafiego 1

 

Na szczęście atak wydaje się ograniczony do strony rejestru. Działają m.in. linki skracane w serwisie bit.ly – choć dla bezpieczeństwa projekt operuje obecnie w domenie bitly.com. Wydaje się więc, że hakerzy nie przejęli władzy nad ważniejszymi częściami rejestru.

O Libii w kontekście domenowym pisaliśmy już kilkukrotnie. Nie tylko przestrzegaliśmy przed końcówkami w krajach o innej kulturze, ale informowaliśmy też o zmianach rejestracji (krótkie domeny tylko dla lokalnych firm) czy kłopotach z odnowieniami. Warto również pamiętać, że domeny .LY już w 2004 roku zniknęły na pewien czas w związku z nieporozumieniem pomiędzy rejestrem a IANA.

aznews.plOperator rejestru .LY zaatakowany przez przeciwników Kadafiego

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.