Operator rejestru .LY zaatakowany przez przeciwników Kadafiego

Zamieszki w Libii nie oszczędziły rejestru krajowej końcówki .LY. Odwiedzający główną stronę Nic.ly mogą obecnie zobaczyć spreparowaną przez hakerów – przeciwników sprawującego jeszcze władze Muammara al-Kadafiego.

W chwili pisania tego tekstu internetowa strona operatora ccTLD Libii wygląda tak jak na poniższym zrzucie ekranu:

Operator rejestru .LY zaatakowany przez przeciwników Kadafiego 1

 

Na szczęście atak wydaje się ograniczony do strony rejestru. Działają m.in. linki skracane w serwisie bit.ly – choć dla bezpieczeństwa projekt operuje obecnie w domenie bitly.com. Wydaje się więc, że hakerzy nie przejęli władzy nad ważniejszymi częściami rejestru.

O Libii w kontekście domenowym pisaliśmy już kilkukrotnie. Nie tylko przestrzegaliśmy przed końcówkami w krajach o innej kulturze, ale informowaliśmy też o zmianach rejestracji (krótkie domeny tylko dla lokalnych firm) czy kłopotach z odnowieniami. Warto również pamiętać, że domeny .LY już w 2004 roku zniknęły na pewien czas w związku z nieporozumieniem pomiędzy rejestrem a IANA.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry