OptAd360 – startup z sukcesem od byłych menedżerów Money.pl i WP

Opublikowano: 12 maja 2016. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Pod koniec 2105 roku Jakub Szczepankowski i Jarosław Wisłocki związani z WP i Money.pl podjęli decyzję o założeniu własnego startupu – OptAd360.com. Mimo braku wsparcia inwestora, start-up jest rentowny od samego początku, a pierwszy milion przychodu uzyskał już w ciągu czterech pierwszych miesięcy bieżącego roku.

OptAd360 pomaga właścicielom witryn optymalizować przychody z reklam. Wstępna analiza obejmuje m.in. badanie formatów i efektywności reklamodawców, programów partnerskich oraz sieci reklamowych, z którymi współpracuje dany wydawca. Na podstawie dokonanej analizy OptAd360.com rekomenduje listę zmian na witrynie, m.in. nowy układ siatki reklamowej, który nie tylko może mieć wpływ na wzrost dochodów, ale też poprawić estetykę strony.

optad360_logoDostrzegamy duże zapotrzebowanie na rynku na optymalizację powierzchni reklamowych u e-wydawców i potrzebę ich wsparcia w dążeniu do skuteczniejszej monetyzacji ich serwisów internetowych. Wielu z nich korzystało z różnych form współpracy z reklamodawcami m.in. z sieciami afiliacyjnymi czy programami partnerskimi, nie zawsze niestety z zadowalającym skutkiem – powiedział Jakub Szczepankowski, członek zarządu i współzałożycieli OptAd360.com.

Wśród klientów współpracujących z OptAd360.com znajdują się m.in. Burda International, do której należą portale m.in. National-geographic.pl, Elle.pl, Glamour.pl i Chip.pl, czy wydawnictwo Motor Presse Polska np. Menshealth.pl, Womenshealth.pl, Auto-motor-i-sport.pl.

Sylwester KozakOptAd360 – startup z sukcesem od byłych menedżerów Money.pl i WP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.