OptAd360 – startup z sukcesem od byłych menedżerów Money.pl i WP

Pod koniec 2105 roku Jakub Szczepankowski i Jarosław Wisłocki związani z WP i Money.pl podjęli decyzję o założeniu własnego startupu – OptAd360.com. Mimo braku wsparcia inwestora, start-up jest rentowny od samego początku, a pierwszy milion przychodu uzyskał już w ciągu czterech pierwszych miesięcy bieżącego roku.

OptAd360 pomaga właścicielom witryn optymalizować przychody z reklam. Wstępna analiza obejmuje m.in. badanie formatów i efektywności reklamodawców, programów partnerskich oraz sieci reklamowych, z którymi współpracuje dany wydawca. Na podstawie dokonanej analizy OptAd360.com rekomenduje listę zmian na witrynie, m.in. nowy układ siatki reklamowej, który nie tylko może mieć wpływ na wzrost dochodów, ale też poprawić estetykę strony.

optad360_logoDostrzegamy duże zapotrzebowanie na rynku na optymalizację powierzchni reklamowych u e-wydawców i potrzebę ich wsparcia w dążeniu do skuteczniejszej monetyzacji ich serwisów internetowych. Wielu z nich korzystało z różnych form współpracy z reklamodawcami m.in. z sieciami afiliacyjnymi czy programami partnerskimi, nie zawsze niestety z zadowalającym skutkiem – powiedział Jakub Szczepankowski, członek zarządu i współzałożycieli OptAd360.com.

Wśród klientów współpracujących z OptAd360.com znajdują się m.in. Burda International, do której należą portale m.in. National-geographic.pl, Elle.pl, Glamour.pl i Chip.pl, czy wydawnictwo Motor Presse Polska np. Menshealth.pl, Womenshealth.pl, Auto-motor-i-sport.pl.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry