Optoma Pico gadżetem roku Time’a

Optoma Pico, miniaturowy projektor do telefonów komórkowych, urządzeń PDA, czy przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, został uznany przez jeden z najbardziej opiniotwórczych tygodników na świecie, Time, gadżetem roku 2008.

W corocznym zestawieniu dziesięciu najważniejszych wydarzeń na świecie, kieszonkowych rozmiarów projektor Optoma Pico został uznany za najlepszy w kategorii gadżet roku 2008. Projektor wygrał m.in. z telefonem Apple iPhone 3G (trzecie miejsce), lustrzanką Nikon D90 (czwarte miejsce), cyfrową kamerą HDTV wielkości iPoda Flip MinoHD (miejsce siódme), czy podręcznym urządzeniem do czytania e-booków Kindle (miejsce ósme).

1_-_projektor_optoma_pico-1

W uzasadnieniu nagrody redakcja Time’a uznała, że spośród wszystkich nominowanych gadżetów to właśnie projektor Pico najprawdopodobniej wybrałby James Bond na narzędzie swojej pracy. Miniaturowa Optoma waży 115 gramów i jest mniejsza od niejednego telefonu komórkowego. Gdy do projektora podłączymy iPoda, iPhone’a, czy inne mobilne urządzenie możemy wyświetlać filmy i zdjęcia na ścianie, a nawet na tyle siedzenia przed nami w samolocie, czy autokarze. Uzyskamy w ten sposób obraz o wielkości nawet 1,5 m (60 cali).

pico_ipod

Urządzenie wyposażone jest w wejście minijack transmitujące sygnał AV – composite video i stereo audio. Projektor Pico Optomy działa na litowo-jonowych bateriach (ładowanych przez USB), które gwarantują do 2 godzin nieustannej projekcji. Z kolei żywotność LED-owej „lampy” została określona na poziomie 20 000 godzin.

Projektor wprowadził na polski rynek Veracomp SA. Optoma Pico ma gwarancję 24-mcy. Sugerowana cena detaliczna wynosi 325 EUR netto.

www.time.com/time/specials/2008/top10

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry