Osobista rekomendacja to najlepsza promocja stron www

Według Taylor Nelson Sofres osobista rekomendacja internauty jest jednym z najważniejszych i skutecznych narzędzi promocji stron www.

Wyniki badania przeprowadzonego w 14 krajach wskazują, że poczucie satysfakcji wynikające z korzystania ze strony www nie tylko zachęca użytkowników do powtórnych wizyt, ale wpływa również na pozyskanie nowych odwiedzających, a w związku z tym na zwiększenie oglądalności serwisu. Niemal dwa razy więcej regularnych użytkowników internetu twierdzi bowiem, że w poszukiwaniu nowych stron częściej korzysta z porady osób znajomych niż z pomocy wyszukiwarek czy linków, a 98 % zadowolonych użytkowników danej strony deklaruje, że poleciłoby ją znajomej osobie.

Osobista rekomendacja ma także ogromne znaczenie w budowaniu bazy lojalnych użytkowników stron. Nie mogą na nią jednak liczyć serwisy, które nie spełniają podstawowych kryteriów. Wśród najczęściej wymienianych czynników, na które respondenci wskazywali jako niewystarczająco zadowalające znalazły się:

regularność w aktualizowaniu zawartości stron www (37%)
możliwość personalizacji stron www (33 %)
jakość mechanizmów wyszukiwania (32 %)
szybkość ładowania strony (32 %)

Z drugiej jednak strony większość firm stara się wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników. Aż 71 % użytkowników zadowolonych jest z mechanizmów umożliwiających poruszanie się po stronie,
a 69 % określa strony mianem przyjaznych. Natomiast dla dwóch trzecich użytkowników satysfakcjonujący poziom osiąga zawartość stron.
Badanie pokazuje, że ze względu na rosnące wymagania użytkowników stron www, firmy muszą dokładać wszelkich starań, by poznać ich oczekiwania, co pozytywnie wpływa na regularność korzystania z serwisów oraz chęć rekomendacji osobom trzecim. Regularni użytkownicy oczekują czegoś więcej niż prostej nawigacji czy też podstawowej informacji. Znacznie bardziej zależy im na możliwości personalizowania zawartości stron oraz ich modyfikacji zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Według nich regularnie aktualizowana zawartość strony oraz dobre mechanizmy wyszukiwania w sposób zasadniczy wpływają na pozytywny odbiór serwisu.

http://www.obop.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top