Ouya trafi do sprzedaży w czerwcu

Opublikowano: 6 lutego 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Szefowa projektu Ouya ogłosiła, że oparta na Androidzie konsola trafi do sprzedaży w czerwcu. Czy będzie sprzedażowym hitem na miarę kampanii na Kickstarterze?

Ouya, androidowa konsola do gier, o której szerzej pisaliśmy w połowie lipca, ma jeszcze szansę odmienić rynek stacjonarnego grania. Projekt uzyskał ogromne wsparcie społeczności crowdfundingowego serwisu Kickstarter – udało mu się zebrać ponad 8,5 mln dolarów od 63 tys. osób, co stanowiło przekroczenie oczekiwań o 805 proc.

Ouya

Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące dystrybucji konsoli. Będzie można ją kupić poprzez stronę internetową (działa już przedsprzedaż), a w czerwcu pojawi się w amerykańskich sklepach Target, Best Buy oraz GameStop. Urządzenie będzie dostępne także na Amazonie. Co ciekawe, jako pierwsi, jeszcze w marcu, konsolę otrzymają osoby, które wsparły projekt na Kickstarterze.

Znamy również cenę. Ouya kosztować będzie 99,99 dolarów, dodatkowy kontroler zaś – 49,99 dolarów. Wszystkie dostępne na konsolę gry będzie można wypróbować za darmo. Oprócz gier urządzenie udostępniać będzie również materiały partnerów, wśród których znalazły się m.in. VEVO, iheartradio czy TuneIn.

Dawid ZarazińskiOuya trafi do sprzedaży w czerwcu

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.