OVH otwiera w Polsce centrum danych i planuje rozwijać rynki wschodnie

OVH, dostawca rozwiązań hostingowych i chmurowych, uruchomia centrum danych w Warszawie, w którym będą gromadzone dane klientów z całego świata. Jest to pierwszy etap 5-letniego planu inwestycyjnego OVH o łącznej wartości 1,5 miliarda euro.

logoovhRynek Europy Środkowo-Wschodniej jest dla nas niezwykle ważny. Polski oddział był pierwszym założonym przez OVH poza Francją. Filia nad Wisłą jest dla nas bardzo istotna nie tylko ze względu na przychody, ale także fakt ulokowania tutaj działu badawczo-rozwojowego. Polscy inżynierowie we współpracy z kolegami z Francji i Kanady, rozwijają produkty oferowane przez OVH – powiedział Laurent Allard, CEO OVH.

Nowe centrum danych w Polsce stanowi krok milowy do dalszej ekspansji grupy OVH na rynki wschodnie. Inwestycja ta jest kolejnym etapem po założeniu i prężnym rozwoju od 2004 r. polskiego oddziału OVH, a także kolejnych na Litwie oraz w Czechach.

W placówce zostaną zatrudnieni inżynierowie z Polski, specjalizujący się w administracji serwerami. W początkowej fazie po ofercie „Discover”, udostępnione zostaną kolejne konfiguracje serwerów dedykowanych oraz serwery VPS. W kolejnych etapach do sprzedaży trafią kolejne produkty. Zgodnie z planem, do końca stycznia 2017 r. polskie centrum danych powinno oferować całą gamę usług OVH.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry