OVH udostępnia w Polsce Public Cloud

OVH, dostawca usług hostingowych, udostępnił w Polsce usługę Public Cloud. Nowa usługa jest skierowana przede wszystkim do developerów, administratorów systemów oraz programistów wykorzystujących techniki DevOps.

OVH Public Cloud oparta jest na OpenStack, open-source’owej platformie Cloud Computing, której OVH jest jej współtwórcą.

logoovhOVH Public Cloud, który został zaprojektowany i wytworzony przez inżynierów OVH w Polsce, we współpracy z naszymi kolegami z OVH we Francji, to niezawodne, elastycznie skalowalne rozwiązanie, które nie przywiązuje klienta do jednej firmy. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom swobody i elastyczności niezbędnej do rozwijania biznesu. OVH Public Cloud będzie stale rozwijana o nowe funkcje i rozwiązania – np. funkcje sieciowe, ułatwiające wdrażanie chmur hybrydowych. – wyjaśnił Robert Paszkiewicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu OVH Polska.

OVH oferuje dwa rodzaje chmury publicznej Public Cloud Instances oraz Public Cloud Storage.

W ramach Public Cloud Instances klient ma do wyboru dwa typy wirtualnych maszyn: instancje RAM, stworzone z myślą o zadaniach wymagających dużych zasobów pamięci, takich jak np. uruchamianie aplikacji SaaS, tworzenia treści multimedialnych czy zarządzanie dużymi bazami danych. Drugi typ to instancje Cloud CPU, zaprojektowane do zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Public Cloud Storage zapewnia usługę object storage, którą można wykorzystać do przechowywania i wygodnego uzyskiwania dostępu do dużych zasobów danych binarnych, wykorzystywanych do tworzenia aplikacji. Dzięki jej wykorzystaniu developerzy mogą uniknąć kłopotliwego tworzenia serwerów NF czy FTP. Oczywiście, w ramach usługi dostępne są również klasyczne i wysokowydajne usługi storage.

Ceny instancji RAM zaczynają się od 149 zł netto miesięcznie lub 0,413 PLN netto za godzinę dla konfiguracji 2x CPU vCore (2.4GHz), 30GB RAM, 200 GB blokowej pamięci masowej oraz łącze 250 Mbps.

Instancje CPU kosztują od 128 zł netto za miesiąc lub 0,355 zł netto za godzinę w konfiguracji 2x CPU vCore (3.1 GHz), 7GB RAM, 200GB blokowej pamięci masowej oraz łącze 250 Mbps.
Usługa Object Storage oferowana jest z darmowym ruchem przychodzącym, w cenie 0,043 zł netto za 1 gigabajt miesięcznie.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top