Pakiet bezpieczeństwa ESET dla smartfonów z Androidem

ESET, producent rozwiązań antywirusowych, udostępniła finalną wersję swojego pakietu bezpieczeństwa ESET Mobile Security dla smartfonów działających w oparciu o system Android. Nowa aplikacja, oprócz ochrony przed złośliwymi programami, oferuje zestaw funkcji umożliwiających zdalne zablokowanie telefonu, jego lokalizację lub usunięcie zapisanych w jego pamięci danych.

 

ESET Mobile Security to program znany użytkownikom telefonów z systemami Symbian oraz Windows Mobile. Teraz z możliwości zmodyfikowanej nieco aplikacji mogą skorzystać posiadacze smartfonów z systemem Android. ESET Mobile Security skanuje wszystkie otrzymywane i wysyłane pliki i wiadomości, pod kątem zawartości złośliwego kodu. Aplikacja zapewnia również użytkownikowi ochronę antykradzieżową, która składa się z czterech funkcjonalności:

•    Dopasowanie karty SIM – identyfikuje podmianę karty SIM w chronionym smartfonie, informując o takim zdarzeniu wskazaną przez właściciela telefonu osobę, poprzez wysłanie do niej wiadomość SMS, która zawiera m.in. numer definiowany nową kartą SIM.
•    Zdalne blokowanie dostępu – pozwala na zablokowanie dostępu do telefonu i zgromadzonych na nim danych za pomocą wiadomości SMS, zawierającej odpowiednią komendę oraz ustalone wcześniej hasło.
•    Zdalne usuwanie danych – umożliwia usunięcie z pamięci telefonu i z kart pamięci wszystkich zgromadzonych danych – w tym zdjęć, nagrań wideo, plików mp3, danych kontaktowych oraz wiadomości SMS i MMS.
•    Lokalizacja GPS – pozwala na ustalenie pozycji GPS chronionego urządzenia.

ESET Mobile Security dysponuje również zabezpieczeniem, które uniemożliwia przypadkowe lub celowe usunięcie programu z danego smartfona.
Pakiet bezpieczeństwa ESET dla smartfonów z Androidem 1

Wśród innych funkcjonalności ESET Mobile Security warto wymienić możliwość definiowania numerów telefonów, od których połączenia i wiadomości mają być automatycznie odrzucane. Możliwe jest także ustalenie numerów, z którymi użytkownik telefonu nie powinien mieć kontaktu i z którymi próby połączenia mają być automatycznie blokowane.

ESET Mobile Security do prawidłowego działania wymaga urządzenia z systemem Android 2.0 lub nowszym. Aplikacja nie współpracuje ze smartfonami bazującymi na systemie Android Honeycomb 3.0. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, a jej wersja testowa dostępna jest: pod tym linkiem .

Wersję testową ESET Mobile Security można również pobrać bezpośrednio na telefon za pomocą kodu QR. Aby pobrać ESET Mobile Security w wersji testowej za pomocą kodu QR, należy wcześniej zainstalować na swoim smartfonie aplikację do odczytu takich kodów, np. program QR Droid z Android Marketu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry