Panasonic i Nokia współpracują

Opublikowano: 26 listopada 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Matsushita Electric Industrial Co. Ltd. (Panasonic) oraz Nokia podpisały porozumienie dotyczące współpracy w zakresie rozwiązań umożliwiających wymianę danych pomiędzy telefonami komórkowymi a elektronicznymi urządzeniami powszechnego użytku.

Współpraca umożliwi połączenie różnorodnych technologii, które pozwolą zaoferować takie nowe usługi jak: komunikowanie się telefonów komórkowych ze sprzętem audiowizualnym, projekcje filmu na ekranie telefonu czy też wykorzystanie telefonów jako pilotów sterujących domowymi urządzeniami elektronicznymi.

Firmy skupią się na opracowaniu kluczowych technologii i specyfikacji umożliwiających komunikację wzajemną pomiędzy urządzeniami jak również transfer danych oraz wzajemną zgodność aplikacji. Współpraca obejmować będzie techniczne aspekty standardu stosowanego w telefonii komórkowej o nazwie MMS (Multimedia Messaging Service). Standard ten umożliwia przesyłanie i odbiór zdjęć, plików dźwiękowych czy też wideoklipów oraz informacji tekstowych. W przyszłości będzie to również możliwe w domowym sprzęcie elektronicznym.

Firmy współpracować będą również nad opracowaniem wspólnego interfejsu do tworzenia aplikacji (Application Programming Interfaces) w środowisku JavaTM . Aplikacje te będą przeznaczone do zastosowań zarówno w telefonach komórkowych jak i elektronice użytkowej.

http://www.nokia.com
http://www.panasonic.com

Sylwester KozakPanasonic i Nokia współpracują

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.