Panda kontra rootkity

W ciągu ostatnich miesięcy znacznie zwiększyła się liczba ataków z wykorzystaniem narzędzi hakerskich typu rootkit, służących do ukrywania działań innych złośliwych programów. Najnowsze wersje Panda Titanium 2006 Antivirus i Platinum 2006 Internet Security zostały wzbogacone o nową technologię do wykrywania niebezpiecznych programów nawet jeśli są ukryte za pomocą rootkitów.

Hakerzy wykorzystując narzędzia typu rootkit skutecznie ukrywają trojany i inne złośliwe aplikacje, przez co stają się one niewidoczne dla użytkownika i niewykrywalne dla standardowych programów antywirusowych. Ukryty trojan może bezkarnie działać w zainfekowanym komputerze: wysyłać spam, gromadzić hasła i numery PIN wpisywane z klawiatury oraz służyć jako narzędzie do ataków na inne systemy. Rootkity stały się ostatnio pożądanym towarem na rynku przestępczości elektronicznej: cyber-przestępcy płacą hakerom za tworzenie tego typu narzędzi i testowanie ich za pomocą wszystkich znanych programów antywirusowych, aby upewnić się, że nie będą one wykrywane.

Wyspecjalizowane technologie zaimplementowane w programach Panda Titanium i Platinum 2006 skutecznie wykrywają zarówno rootkity, jak i ukrywane za ich pomocą niebezpieczne programy, zapewniając użytkownikowi prywatność i bezpieczeństwo.

Wszyscy użytkownicy programów Panda Titanium 2006 oraz Platinum 2006 otrzymają bezpłatną aktualizację swojego oprogramowania zawierającą już nową technologię.

http://www.pandasoftware.com.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry