Parada Smoków w Internecie

Tegoroczną edycję Wielkiej Międzynarodowej Parady Smoków w Krakowie będzie można obejrzeć w Internecie dzięki TVIP i firmie Crowley Data Poland, która zapewnia łącze internetowe do transmisji na żywo. Impreza odbywa się w ramach Programu Unii Europejskiej „Kultura 2000”. Organizatorem i pomysłodawcą jest Teatr Groteska z Krakowa.

Jako partner technologiczny uroczystości, firma Crowley Data Poland odpowiedzialna jest za udostępnienie i prawidłowe działanie łącza internetowego o przepustowości 2 mb/s, które umożliwi transmisję całej imprezy na żywo w Internecie. „Zostaliśmy zaangażowani przez TVIP do współpracy przy Wielkiej Paradzie Smoków, ponieważ posiadamy duże doświadczenie w obsłudze transmisji z różnych wydarzeń. Aby zapewnić sprawny i bezpieczny przekaz na żywo w Internecie, nie wystarczy bowiem posiadanie odpowiedniego zaplecza technicznego. Potrzebna jest również znajomość specyfiki transmisji z tego typu imprez.” – powiedział Artur Brosch, Dyrektor Regionu Południe w Crowley Data Poland.

Wielka Międzynarodowa Parada Smoków odbywa się już siódmy rok z rzędu i jest uznawana za najpiękniejszą imprezę plenerową w południowej Polsce. Co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów. W czerwcu 2007 r. na Wiśle pływać będą jak zwykle smoki krakowskie, którym tym razem towarzyszyć będą irlandzkie węże morskie oraz wodne stwory z Wełtawy. „Szacuje się, że projekt obejmie swoim zasięgiem przynajmniej 600 tysięcy osób w pięciu krajach, a dzięki internetowej transmisji trafi do jeszcze większej liczby widzów.” – powiedziała Honorata Gawlas, właścicielka firmy TVIP.

Imprezę na żywo będzie można obejrzeć w Internecie 2 i 3 czerwca.

Więcej informacji na temat imprezy dostępnych jest na stronie http://www.groteska.pl/parada.php

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top