Partner dla .AFRICA poszukiwany

Opublikowano: 17 lutego 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

DotConnectAfrica (DCA), jedna z organizacji planujących zarządzanie domeną .AFRICA jako nowego TLD, poszukuje partnera technicznego, który wspomógł by prowadzenie rejestru.

W komunikacje prasowym DCA wspomina o swoich oczekiwaniach względem potencjalnego partnera. Powinien „być obecny lub mieć doświadczenie na rynkach rozwijających się”. Zainteresowane firmy mogą zgłosić się do DCA – ta zapowiada, że skontaktuje się z wybranymi.

Partner dla .AFRICA poszukiwany 1Afryka ma obecnie ok. 110 mln internautów. To zaledwie ok. 10 proc. populacji – potencjał rozwoju jest więc spory. Czy wspólna domena może odnieść sukces? Najbliżej takiej idei jest .ASIA, która ma ok. 185 tys. aktywnych użytkowników. Wydaje się więc, że pomysł wprowadzenia rozszerzenia .AFRICA może nie być taki zły.

DCA jest jedną z dwóch co najmniej organizacji, które chcą walczyć o afrykańską końcówkę. Drugą z nich jest Dot Africa. Zgodnie z zasadami ICANN, .AFRICA przyznana zostanie takiemu podmiotowi, którego działania zostaną poparte przez oficjalne władze regionu. W tym przypadku decydujący głos może więc należeć do Unii Afrykańskiej.

[Za: DotConnectAfrica, DomainIncite]

aznews.plPartner dla .AFRICA poszukiwany

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.