Pasazer.com.pl bada ceny przelotów

Ruszył Barometr serwisu Pasazer.com.pl, przeznaczonego dla osób latających samolotami. Nowa usługa, dzięki której czytelnicy będą mogli obserwować, jak bardzo zmieniają się średnie ceny połączeń lotniczych w tanich liniach, ułatwi wybór przewoźnika i pokaże rynkowe tendencje.

Barometr Pasazer.com.pl ma na celu śledzenie zmian cen biletów poszczególnych linii lotniczych, ich porównywanie oraz regularne wskazywanie najtańszej oferty cenowej. Barometr ma pomagać w wyborze najtańszej oferty na rynku, jak i umożliwić użytkownikom serwisu ogólną orientację w zakresie poziomu cen biletów oferowanych przez linie lotnicze.

– Nasz ranking stworzony został w oparciu o wskazania jednego z najbardziej popularnych kierunków jakim jest Londyn. Zdecydowaliśmy się na tą destynacje ze względu na jej dużą popularność jaką cieszy się w ofercie przewoźników lotniczych, ale także wśród podróżnych. Dodatkowo ten kierunek pozwala na ujednolicenie kryteriów pomiaru i na miarodajne wskazanie najtańszej oferty – mówi Paweł Cybulak, redaktor naczelny serwisu Pasazer.com.pl. – Mamy nadzieję, iż Barometr pozwoli naszym użytkownikom na wybór najtańszej oferty, liniom lotniczym zaś na stałe monitorowanie oferty swojej i konkurencji i zaoferowanie swoim klientom jak najtańszych biletów.

Co dwa tygodnie serwis sprawdzać będzie średnią cenę biletów na wszystkich bezpośrednich rejsach wykonywanych z Polski do Londynu w sześciu punktach pomiarowych w odstępach 14 dniowych.

Średnia cena biletu, która widoczna będzie w barometrze zawiera opłaty lotniskowe (nie zawiera zaś opłat manipulacyjnych, jakie niektóre linie lotnicze pobierają przy płatności kartą). Jeżeli linia wykonuje rejsy do Londynu z kilku lotnisk w Polsce, to prezentowana cena biletu jest średnią ze wszystkich lotnisk, z których linia operuje. Trzeba dodać, iż wskazania barometru nie są najtańszą ceną jednostkową w ofercie przewoźnika, a jedynie średnią wartością z wybranych punktów pomiarowych.

http://www.pasazer.com.pl/barometr.php

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry