payleven pozyskuje kilka milionów dolarów na rozwój

Opublikowano: 23 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

payleven, polska firma specjalizująca się w płatnościach mobilnych, uzyskała w nowej rundzie finansowania kilka milionów dolarów. Dokładnej kwoty dofinansowania nie podano.

Inwestycja pochodzi głównie od nowego inwestora, który dołącza do grona istniejących: New Enterprise Associates, Holtzbrinck Ventures, ru-Net oraz Rocket Internet.

PaylevenJesteśmy zachwyceni, że liczba naszych inwestorów się zwiększyła, potwierdzając poparcie dla pierwszego rozwiązania Chip & PIN dla mobilnych sprzedawców w Europie. Chcemy pozostać innowatorami rozwijającymi nasz produkt oraz przyspieszyć budowę bazy klienckiej. Nasza bliska współpraca z naszymi inwestorami jest i będzie tego podstawą – powiedział współzałożyciel oraz dyrektor ds. marketingu Konstantin Wolff.

Rozwiązanie payleven Chip & PIN zamieniające smartfon w terminal płatniczy to małe urządzenie, które łączy się ze smarfonem poprzez Bluetooth. Kod PIN jest wprowadzany na klawiaturze urządzenia. Opłaty są pobierane wyłącznie od dokonanych transakcji, nie ma wymogów minimalnych obrotów lub opłat stałych.

Prowizja od transakcji to 2,95% + 37 groszy, a najniższa możliwa kwota transakcji to 1 PLN.

Sylwester Kozakpayleven pozyskuje kilka milionów dolarów na rozwój

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.