Payleven w Polsce zamienia telefon w terminal płatności kartą

Opublikowano: 24 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

W Polsce pojawia się usługa Payleven, która „likwidować ma bariery stawiane dotychczas przez firmy obsługujące płatności kartami”. W jaki sposób?

PaylevenPayleven to międzynarodowy startup działający w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Brazylii. Głównym elementem usługi jest czytnik kart, który przedsiębiorca podłącza do gniazda słuchawkowego w smartfonie lub tablecie. Następnie uruchamia dedykowaną aplikację.

Darmowy czytnik przedsiębiorcy otrzymujemy pocztą, a aplikację pobierają bez opłat ze strony internetowej. Bez opłat za wynajem, aktywację czy użytkowanie, w zależności od potrzeb, mogą zmienić urządzenie w mobilny terminal. Po wejściu do aplikacji należy wybierać kwotę, przeciągnąć kartę przez czytnik i poprosić klienta o podpis. Na koniec należy zatwierdzić transakcję i opcjonalnie wysłać potwierdzenie na wskazany przez klienta adres mailowy.

Koszty transakcji są stałe i wynoszą zawsze 2,95 proc. plus 35 gr od transakcji. W pierwszej fazie rozwoju czytnik Payleven obsługiwać będzie karty MasterCard i Diners Club. Na początku mobilne czytniki będą kompatybilne z systemem iOS. W najbliższym czasie powstać ma również aplikacja na system Android.

Dawid ZarazińskiPayleven w Polsce zamienia telefon w terminal płatności kartą

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.