PCArena.pl w nowej, społecznościowej odsłonie

PCArena.pl, jeden z wortali poświęconych nowym technologiom, wystartował w nowej wersji. Dynamiczne zakładki, rozbudowane funkcje profilu czy system punktowy dla aktywnych użytkowników mają ułatwić poruszanie się po wortalu i nadać mu społecznościowy charakter.

Charakterystyczny dla wortalu podział na strefę dla graczy (GameArena) i o oprogramowaniu (SoftArena) został zastąpiony dokładną kategoryzacją wszystkich publikacji. Dostęp do treści ma zapewnić system tagów oraz udoskonalona wyszukiwarka. Mechanizm wyświetla wyniki według daty, ilości odsłon, komentarzy lub alfabetycznie wraz z powiązanymi tematycznie publikacjami. Szybsze działanie wortal zawdzięcza dynamicznym zakładkom, które nie wymagają odświeżania strony przy przełączaniu się pomiędzy poszczególnymi działami.

Wprowadzone zmiany mają jeden główny cel: być bliżej użytkowników. Ułatwić im poruszanie się po stronach, znajdowanie informacji i uczestniczenie w życiu wortalu. Jak pokazują sukcesy blogowych i społecznościowych projektów Internauci chcą się angażować, traktując internet jako narzędzie własnej ekspresji, a nie tylko źródło informacji. Mocno wsłuchujemy się w głosy naszych czytelników i gotowi jesteśmy je realizować, stąd między innymi nowy projekt serwisu – powiedział Kamil Babula, Redaktor Naczelny PCArena.pl.

Zarejestrowani użytkownicy serwisu będą mieli do dyspozycji dodatkowe funkcjonalności. Jest to na przykład kalendarz nadchodzących wydarzeń, dostępny w zakładce „Twoja PCArena”. Czytelnicy mogą dowiedzieć się o zaplanowanych w najbliższym czasie artykułach, konkursach i wydarzeniach. Społecznościowy charakter wortalowi ma nadać system punktowy, mobilizujący użytkowników do aktywności. Zalogowani internauci mogą współtworzyć treść, otrzymując punkty za opublikowane informacje i artykuły oraz wymieniać je na nagrody. Forum zostało zintegrowane z wortalem umożliwiając przenoszenie wpisów do komentarzy pod artykułami i równoczesny dostęp do profilu na stronie.

Nawigację ma ułatwić menu z wyróżnionymi najważniejszymi kategoriami (działy Społeczność, Sklep, Forum, Pliki). Na stronach PCArena.pl znaleźć można informacje w formie aktualności, artykułów, testów i recenzji, poradników oraz materiałów wideo.Zmianom uległ też dział Download ze wzbogaconymi zasobami plików do pobrania.

W ramach PCArena.pl funkcjonuje zintegrowany z wortalem sklep internetowy KupTV.pl. Można w nim znaleźć oprócz telewizorów czy AGD także sprzęt opisywany w wortalu: m.in. monitory LCD i notebooki. Nowy wortal oferuje także więcej opcji dla reklamodawców. Mają oni do dyspozycji wszystkie możliwe formy e-promocji swoich produktów, od bannerów i billboardów po rectangle i skyscraper.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top