Pełna integracja Androida z Ubuntu

Jesteś związany z branżą e-commerce?
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać na bieżąco informacje, raporty, zapowiedzi wydarzeń branżowych oraz praktyczne porady wspierające Twój rozwój!

Wiele osób z pewnością zastanawiało się, kiedy wreszcie będzie miała miejsce pełna integracja telefonów z systemem Android z laptopami i komputerami stacjonarnymi, tak jak ma to miejsce w przypadku iPhonów i komputerów Apple. Już niedługo pełna integracja będzie możliwa przy pomocy linuksowego systemu Ubuntu.

Pełna integracja Androida z Ubuntu 1Firma Canonical przedstawiła system Ubuntu współpracujący ze smartfonami z Androidem, dający możliwość równoległej pracy z oprogramowaniem firmy Google. Działanie Ubuntu, zainstalowanego w telefonie lub tablecie z systemem Android 2.3 lub wyższym, polega na podłączeniu urządzenia do komputera za pomocą stacji dokującej. W chwili gdy smartfon zostaje podłączony aktywuje się system Ubuntu na komputerze stacjonarnym, dzięki czemu możemy obsługiwać wszystkie funkcje dostępne w telefonie za pomocą uruchomionego w komputerze Ubuntu.

Gdy smartfon jest podłączony do komputera wszystkie połączenia i wiadomości są obsługiwane za pomocą Ubuntu. Kiedy zaś pisząc wiadomość będziemy chcieli odebrać połączenie telefoniczne poprzez telefon i podniesiemy go ze stacji dokującej, wtedy pisana wiadomość w systemie Ubuntu zostanie przeniesiona do Androida, gdzie będziemy mogli dokończyć pisanie tekstu.

Pełna integracja Androida z Ubuntu 2

W skład obsługiwanych funkcjonalności zintegrowanych z komuterem stacjonarnym wchodzą m.in.:

  • książka adresowa;
  • kalendarz (w tym Google Calendar);
  • wiadomości SMS i rozmowy telefoniczne obsługiwane z pulpitu komputera;
  • ustawienia systemu Android takie jak hasła WiFi, słuchawka Bluetooth lub budzik;
  • integracja z serwisami Facebook i Twitter.

Wśród domyślnych aplikacji znajdują się: przeglądarka Chromium, odtwarzacz muzyki VLC, Google Calendar, Google Docs, klient poczty Thunderbird oraz inne programy związane ze środowiskiem Ubuntu.

Systemy zainstalowane w telefonach są niezależne od siebie i w przypadku aktualizacji Androida lub Ubuntu nie jest wymagana dodatkowy upgrade drugiego systemu.

Pełna integracja Androida z Ubuntu 3

Dodatkowym atutem jest integracja środowiska Ubuntu, zainstalowanego wraz z Androidem, z usługami od firmy Canonical, takimi jak Ubuntu One lub Ubuntu TV. Istnieje także możliwość współpracy z oprogramowaniem od firm VMware i Citrix.

Wymagania techniczne telefonów z systemem Android:

  • Android w wersji 2.3 lub wyższej;
  • dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz;
  • akceleracja wideo za pomocą sterowników Open GL, ES/EGL;
  • wyjście HDMI;
  • łącze USB;
  • 512 Mb pamięci RAM.

Firma Canonical prowadzi aktualnie rozmowy z producentami smartfonów, aby system Ubuntu był fabrycznie instalowany w nowych produktach. W celu zwiększenia zainteresowania Canonical planuje również wystawienie swojego pomysłu na najbliższym Mobile World Congress, przypadającym na przełom lutego i marca w Barcelonie.

Chcesz dotrzeć do przedsiębiorców i ekspertów e-commerce?
Wykorzystaj nasze 25-letnie doświadczenie i zapoznaj się z naszą propozycją współpracy – artykułami eksperckimi, patronatami medialnymi oraz wpisami promowanymi wspierającymi SEO.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IV FORUM E-COMMERCE CHALLENGE
26.03.2025 - 27.03.2025
Azure Summit 2025 (online)
27.03.2025
Dlaczego Twój e-commerce nie radzi sobie w SEO? (online)
27.03.2025
XXVIII Konkurs KAROLE
05.04.2025
PM Showcase Day
09.05.2025
E-Commerce Connect
20.05.2025 - 21.05.2025
Code Europe
30.06.2025 - 01.07.2025

Najnowsze wpisy

Scroll to Top