Pełny kurs języka HTML wzbogacony o arkusze stylów CSS

Serwis Web.Reporter.pl w ramach popularnego kursu języka HTML udostępnił dodatkowy, obszerny rozdział poświęcony stylom CSS. Język HTML służy do tworzenia stron WWW, a style CSS (Cascading Style Sheets) określają ich wygląd i formatowanie. Oba języki są więc ściśle ze sobą powiązane.

Kurs zawiera opisy wszystkich poleceń i atrybutów standardów HTML 4.01 i CSS 1, które zalecane są przez World Wide Web Consortium – organizację wytyczającą standardy internetowe. Każde polecenie wzbogacone zostało o praktyczne przykłady pozwalające zobaczyć efekty jego działania na stronie WWW. W sumie kurs zawiera opisy niemal 300 poleceń z ponad 500 przykładami praktycznymi.

– Kurs można bezpłatnie wykorzystywać i publikować nawet w komercyjnych serwisach internetowych. Z tej możliwości korzystają dostawcy usług internetowych, uczelnie, placówki szkoleniowe oraz serwisy WWW. Kurs jest również dostępny na płytach CD dołączanych do publikacji papierowych. W ciągu ostatniego miesiąca zanotowaliśmy ponad 20 tys. pobrań kursu z naszego serwera, co świadczy o jego dużej popularności. Kurs jest stale rozbudowywany i pojawiają się w nim nowe artykuły. – mówi Dariusz Majgier, autor kursu.

Opracowanie stanowi kompendium wiedzy każdego webmastera i osób zajmujących się tworzeniem elektronicznych publikacji. Podręcznik z kursem można przeglądać na stronach serwisu Web.Reporter.pl lub pobrać w wersji spakowanej do przeglądania na lokalnym komputerze.

http://web.reporter.pl/html/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top