Penetracja szybkiego internetu w Korei Południowej przekroczyła 100 proc.

Ostatnie badanie OECD dotyczące dostępności do szybkich łaczy internetowych wykazuje, że najbardziej rozwiniętym pod tym względem krajem jest Korea Południowa. Penetracja szybkiego internetu osiągnęła w tym kraju 100 proc.

Penetracja szybkiego internetu w Korei Południowej przekroczyła 100 proc. 1Według niedawno opublikowanych danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) tempo możliwości dostępu do szybkich łączy internetowych w stosunku do populacji Korei Południowej osiągnął poziom 100,6 proc. na koniec 2011 roku. Dla porównania w 2010 roku poziom ten wynosił 89,8 proc.

Wynik powyżej 100 proc. jest możliwy poprzez uwzględnienie w badaniu oprócz połączeń kablowych również dostępu do internetu za pomocą sieci komórkowych oraz kilku komputerów korzystających z jednego routera WiFi.

Dla porównania można przytoczyć średnią dla krajów OECD – jest ona blisko dwukrotnie niższa niż koreański wynik i kształtuje się na poziomie 54,3 proc. Taki próg procentowy mają np. Niemcy czy Wielka Brytania. Najważnieszymi konkurentami Korei są natomiast: Szwecja (98 proc.), Finlandia (87,8 proc) oraz Japonia (82,4 proc.).

Podstawowym czynnikiem powodującym tak wysoki wskaźnik dostępu do szybkich łączy jest bardzo duża popularność uwzględnianych w badaniu smartfonów. LIczba użytkowników tych rodzajów telefonów przekracza w Korei 50 proc. Oznacza to, że w posiadaniu przykładowego iPhone’a lub Samsunga Galaxy jest blisko 27 mln ludzi.

źródło: The Korea Herald

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry