Photokina 2002 w Fotopolis.pl

W środę, 25 września rozpoczynają się największe targi fotograficzne na świecie – Photokina 2002. W serwisie internetowym Fotopolis.pl będzie można znaleźć bezpośrednie relacje wydarzeń przez cały czas trwania targów.

Targi Photokina w Kolonii to największe spotkanie firm fotograficznych na świecie. Jednak tegoroczne będą największe w historii. Na powierzchni wystawienniczej wielkości 220 000 metrów kwadratowych swoje produkty pokaże prawie 1600 firm z 47 krajów. W ciągu sześciu dni spodziewanych jest około 160 000 odwiedzających – profesjonalistów, handlowców i zwykłych konsumentów ze wszystkich krajów.

Targi Photokina to przede wszystkim stoiska gigantów rynku fotograficznego. Tegoroczna edycja targów ma przypieczętować przejście do ery fotografii cyfrowej. Już od kilku tygodni producenci prześcigają się w zapowiedziach nowych produktów, o których informacje można znaleźć w serwisie Fotopolis.pl. Tylko ułamek tych premier, to produkty analogowe. Nawet tradycyjne firmy fotograficzne jak Nikon, Canon czy Olympus zapowiedziały tylko jedną, góra dwie premiery produktów dla fotografii tradycyjnej.

Prezentacji sprzętu będą towarzyszyły spotkania, sympozja i wystawy fotograficzne. Wśród najciekawszych z zapowiadanych ekspozycji wymienić można: wystawę zdjęć mody Petera Lindberghera Invasion zaprezentowaną przez tygodnik Stern oraz wystawę Kobiety L’Oreala poświęconą urodzie.

Na żywo z Kolonii o wszystkich wydarzeniach będą informować dziennikarze serwisu Fotopolis.pl. Publikowane będą informacje o premierach, sympozjach i wystawach fotograficznych oraz szczegółowe opisy zaprezentowanego na targach sprzętu.

Fotopolis.pl jest jedynym polskojęzycznym serwisem oferującym na bieżąco informacje o wydarzeniach w świecie fotografii: nowościach sprzętowych, wystawach i konkursach. Poszczególne działy serwisu zajmują się fotografią cyfrową i analogową prezentując testy i porady z tej dziedziny. Odwiedzający mogą podziwiać zdjęcia w galerii oraz nadsyłać własne do zdjęcia tygodnia. Fotopolis.pl działa aktywnie obejmując patronaty medialne nad najciekawszymi wydarzeniami związanymi z szeroko pojętą fotografią.

http://www.fotopolis.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top