Pierwsze urodziny ASP.PL

Minął rok od momentu powstanie Wortalu ASP.PL. Podczas tego roku Wortal ASP.PL nie tylko pisał o najnowszych technologiach, ale i zapewniał swoim użytkownikom możliwość ich wypróbowania. W maju ASP.PL udostępnił ewaluacyjną wersję – Microsoft Windows 2003 Server Enterprise Edition. Użytkownicy mogli przetestować serwer dzięki wykorzystaniu usług terminalowych, będących integralną częścią systemu. Następnie na stronach Wortalu ASP.PL użytkownicy mogli wypróbować system obsługi magazynu i sprzedaży WF-Mag firmy WA-PRO Systemy Informatyczne bez konieczności instalowania programu oraz serwera baz danych. Mogli pracować w systemie uruchamiając jedynie link.
Idea darmowej możliwości przetestowania software’u będzie kontynuowana dalej na stronach ASP.PL. Pod koniec listopada zostanie uruchomiony dział DEMO ASP.

Podczas pierwszego roku działalności ASP.PL patronował wielu imprezom w branży IT takim jak IV Otwarte Mistrzostwa Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim, oraz konferencjom organizowanym przez Software Konferencje, IT Press, Migut Media oraz Centrum Promocji Informatyki.

ASP.PL zajmuje się obecnie promocją dwóch produktów. Pierwszym z nich jest narzędzie autorstwa ExpertCity – GoToAssist- umożliwiające udzielanie zdalnej pomocy w modelu ASP. Kolejnym prezentowanym rozwiązaniem jest platforma mobilna firmy e-Logic pozwalająca na kompleksowe łączenie treści i usług wielu dostawców na urządzeniach przenośnych. Rozwiązania prezentowane były ostatnio podczas Kongresu TeleInfo 2003, gdzie spotkały się z dużym zainteresowaniem. Kolejną okazją do dokładnego zapoznania się z nimi będą konferencje, którym patronuje ASP.PL.

W drugi rok swojej działalności Wortal ASP.PL, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, wkracza pojawiając się na urządzeniach przenośnych. Wkrótce opublikowany na stronach Wortalu midlet pozwoli na stały dostęp do ASP.PL również przez komórkę. W owym midlecie będzie można także spotkać treści i usługi innych dostawców. Jest to część filozofii Platformy Mobilnej firmy e-Logic.

„Kilka firm zwróciło się do naszej redakcji z chęcią publikowania kontentu ASP.PL na ich serwisach korporacyjnych, obecnie pracownicy zainteresowanych firm będą mieli dostęp do treści Wortalu również przez komórkę” powiedział Maciej Stelmach, ASP.PL Business Development Manager.

Platforma Mobilna pozwala bez uciążliwych instalacji i zmian integrować w sobie kontent wielu dostawców. Użytkownik może swobodnie uczestniczyć w wielu aplikacjach współdzieląc, jedno połączenie GPRS. To w połączeniu z wydajnymi protokołami transmisji wpływa na zminimalizowanie kosztów użytkowania.

Planowany dzień uruchomienia usługi to 20 listopad 2003, od dzisiaj dostępna jest wersja beta. Dla osób zainteresowanych sposobem działa usługi zapraszamy do pobrania aplikacji Java (J2ME) na swój telefon komórkowy :

http://www.asp.pl
http://www.asp.pl/platforma.jad

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top