Pierwszy film z domeną .me

Do tej pory normą było, że wszystkie nowe filmy wchodzące do kin miały wykupywane własne domeny .com. A tu proszę: Despicable Me to nowy film rysunkowy z Universal Studios, który reklamowany jest domeną z rozszerzeniem .me.

To pierwszy taki przypadek w historii niezwykle popularnej wśród domeniarzy domeny Czarnogóry. Despicable.me (godny pogardy ja) to pełna, kosztowna witryna dla pełnometrażowego filmu, któremu głosu użyczył Steve Carell i który w kinach zjawi się za rok.

Pierwszy film z domeną .me 1
Creative Commons License photo credit: John Kratz

Ciekawostką jest że Universal Studios zarejestrowało też domenę .com dla swojego filmu – DespicableMe.com. Ale domena ta jedyne co robi to przekierowuje na Despicable.me.

Warto byłoby porównać bezpośredni ruch na jedną i drugą domenę. Czy ciekawe „hacki” domenowe mogą być dobrą konkurencją dla króla domen – .com?

Źródło: Domain Name Wire

Wpisy promowane

  • Porady z remontu mieszkania
    Każde mieszkanie od czasu do czasu wymaga remontu. Taki remont to oczywiście mnóstwo ciężkiej pracy i ogromne koszta, jednak efekty ...
  • Transfer Cyfrowy DTF – cyfrowe nadruki
    Rynek koszulek z nadrukiem przeżywa prawdziwy rozkwit. Z jednej strony bardzo uniwersalne zastosowanie koszulek sprawia, że możemy z powodzeniem wykorzystać ...

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry