Ostatni miesiąc na wygranie „Pierwszego Miliona”

Opublikowano: 18 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Pozostał miesiąc na wzięcie udziału w konkursie „Pierwszy Milion” i zdobycie głównej nagrody w wysokości 1 000 000 zł. Wystarczy dobry pomysł i wysłanie swojego zgłoszenia. Organizatorzy czekają na biznesplany do 23 grudnia.

Program „Pierwszy Milion” to alternatywa dla tych, którzy poszukują kapitału na rozpoczęcie działalności biznesowej. Uczestnikiem Programu może zostać każdy przedsiębiorca oraz każda osoba z pomysłem na biznes. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie organizatorom opisu prowadzonego lub planowanego przedsięwzięcia biznesowego.

Ostatni miesiąc na wygranie „Pierwszego Miliona” 1Konkurs skierowany jest do osób z pewnym stażem na rynku, które potrzebują kapitału na rozwój, jak i do tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją działalność biznesową. Misją Programu „Pierwszy Milion” jest propagowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań biznesowych, takich jak alternatywne formy finansowania przy współpracy z funduszami inwestycyjnymi.

Tego typu wsparcie na rozpoczęcie działalności daje dużo większe możliwości, niż kredyty oraz innego rodzaju pożyczki. Jest łatwo dostępne i pozwala pozyskać taką ilość środków, która zapewni rozwój działalności przedsięwzięcia biznesowego w planowanej skali – powiedział Dariusz Krawczyński, prezes spółki Platinum Finance, jeden z jurorów konkursu.

Organizatorzy postanowili zrezygnować z pobierania opłaty zgłoszeniowej w wysokości 500 zł brutto, która była przeznaczona na przygotowanie specjalistycznej analizy biznes planu przez profesjonalnych analityków. Każdy uczestnik, którego projekt nie przeszedłby do kolejnego etapu, w ramach wniesionej opłaty miał otrzymać krótki opis potencjału swojego projektu.

Zniesienie opłaty zgłoszeniowej pozwoli większej liczbie osób na udział w konkursie. Tym bardziej, że konkurs skierowany jest przede wszystkim do studentów i absolwentów uczelni wyższych. To właśnie oni według nas są kandydatami rokującymi na zwycięzców – dodał Dariusz Krawczyński.

Program Pierwszy Milion w swoim założeniu ma wyłonić trzech zwycięzców, jednak regulamin programu nie wyklucza przyznania kapitału większej ilości uczestników. Jury podda ocenie przede wszystkim plan marketingowy, strategię cenową, prognozę finansową biznesplanu oraz proponowane sposoby na zażegnanie ewentualnych sytuacji kryzysowych, związanych m. in. z otoczeniem konkurencyjnym.

Zgłaszanie projektów trwa do 23 grudnia, potem jury wyłoni 20 finalistów, którzy będą mogli w bezpośredniej rozmowie zaprezentować komisji swój pomysł przedsięwzięcia biznesowego. Spotkania potrwają miesiąc. W styczniu 2012 jury, podczas uroczystej Gali Finałowej, wskaże zwycięzców.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.pierwszymilion.pl. Nasza redakcja objęła konkurs patronatem medialnym.

Dawid ZarazińskiOstatni miesiąc na wygranie „Pierwszego Miliona”

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.