Pierwszy operator zakupow grupowych na New Connect

Na rynku New Connect debiutuje dziś spółka IN POINT S.A. właściciel serwisu zakupów grupowych Fezi.pl oraz serwisu Podbij.pl. To pierwszy właściciel  portalu zakupów grupowych w Polsce, którego akcje będzie można kupić na giełdzie. 

 

 

Spółka  IN POINT S.A. jest właścicielem serwisu zakupów grupowych Fezi.pl oraz serwisu Podbij.pl,  pierwszego w Polsce portalu aukcyjnego typu „all-pay”. Użytkownicy Podbij.pl to 250 tys. internautów, aktywnie korzystających z różnych form handlu w sieci. Obecnie trwa konwersja tych klientów do portalu Fezi.pl.

– Nie startujemy z zakupami grupowymi od zera. Siłą takich portali są użytkownicy, a my mamy społeczność Podbij.pl, ludzi, którzy nie boją się kupować i płacić w sieci –  mówi Kamil Kuchta, Prezes Zarządu IN POINT S.A.

Według PBI z zakupów grupowych skorzystało już  ponad 3,2 mln Polaków. Największe polskie serwisy tylko w ciągu ostatnich 6 miesięcy odnotowały ponad dwu i półkrotny wzrost liczby odwiedzin, osiągając średnią ponad 45 tys. dziennie. Analizując wybrane portale można zauważyć, że od listopada 2010 do marca 2011  roku zaobserwowano wzrost średniego przychodu za każde odwiedziny na stronie z 3,7 zł do 4,2 zł. Daje to możliwość szacowania, że średnie, roczne przychody dla największych polskich portali to nawet 69 mln złotych. Należy jednak pamiętać, że rynek cały czas dynamicznie rośnie.  Strategia spółki dla serwisu Fezi.pl zakłada koncentrację na zapewnieniu wysokiej jakości kontaktów dla usługodawców, a co za tym idzie jak najbardziej atrakcyjnej oferty dla użytkowników końcowych.

Pierwszy operator zakupow grupowych na New Connect 1

– Naszą misją jest przede wszystkim marketing sprzedawców i budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko poprzez atrakcyjne zniżki, ale przede wszystkim poprzez wyższą niż inni jakość usług – deklaruje Kamil Kuchta.

Spółka prowadzi także rozmowy dotyczące akwizycji innych podmiotów dysponujących gotowymi rozwiązaniami technicznymi, które, dzięki efektom synergii, mają tworzyć przewagę konkurencyjną Fezi.pl wobec innych podmiotów funkcjonujących już na rynku.

Fezi.pl jest w pełni zintegrowany z portalem społecznościowym Facebook (logowanie przez konto Facebook). Obecnie użytkownicy Fezi.pl mogą też korzystać z ofert w Czechach i odwrotnie, czescy użytkownicy mogą korzystać z ofert na terenie Polski. Planowana jest ekspansja na kolejne rynki naszych sąsiadów w UE. – Dzięki takiej integracji ofert, Polak, korzystając z oferty wycieczki do Pragi, może jednocześnie dokupić dodatkowe usługi oferowane już bezpośrednio przez czeskich usługodawców – wyjaśnia Kamil Kuchta.

Od 2010 roku IN POINT S.A. ma strategicznego inwestora, LST CAPITAL S.A. (udział w kapitale zakładowym spółki to 33,70%). Spółka ta prowadzi działalność inwestycyjną koncentrując się przede wszystkim na rynku inwestycji niepublicznych. Angażuje się w przedsięwzięcia typu venture capital, dotyczące inwestycji w projekty o wysokim potencjale wzrostu będących równocześnie w stosunkowo wczesnym stadium rozwoju. Prowadzi także inwestycje w formule private equity oraz seed capital.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top