Pierwszy weekend iPhone’a: 5 mln sprzedanych sztuk

Opublikowano: 24 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Apple poinformowała, że 5 mln iPhone’ów sprzedanych zostało podczas pierwszego weekendu obecności na rynku. Zainteresowanie przekroczyło możliwości producenta telefonu.

Weekendowa sprzedaż nowej wersji smartfona Apple była większa niż jego poprzedniej wersji: iPhone 5 znalazł w ciągu trzech pierwszych dni 5 mln nabywców, iPhone 4S – 4 mln. Przypomnijmy, że w pierwszym dniu nowy iPhone sprzedał się w dwóch mln egzemplarzy (1389 telefonów na minutę, 23 na sekundę).

iPhone5

Firma Apple poinformowała również, że z nowej wersji oprogramowania (iOS 6) korzysta już 100 mln urządzeń. To ok. 25 proc. wszystkich telefonów i tabletów działających w oparciu o ten system.

Przypomnijmy, że już w najbliższy piątek iPhone 5 zadebiutuje na kolejnych rynkach – w tym w Polsce. Ceny urządzenia nie są jeszcze znane.

Dawid ZarazińskiPierwszy weekend iPhone’a: 5 mln sprzedanych sztuk

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.