Piłkarskie emocje rekordowo na Twitterze

Opublikowano: 26 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Silnym sportowym emocjom dali wyraz kibicie, którzy podczas meczu Ligii Mistrzów, w którym zmierzyły się Barcelona i Chelsea, ustanowili rekord sportowych tweetów wysłanych na sekundę.

Piłkarskie emocje rekordowo na Twitterze 113 684 – to nowy rekord Twittera w sportowych komunikatach wysłanych w jednej sekundzie.  Ustanowiony został bezpośrednio po golu zdobytym przez Fernando Torresa, który dał Chelsea remis i ostatecznie zwycięstwo w półfinale.

Fani piłki nożnej pokonali tym samym miłośników futbolu amerykańskiego. Dotychczasowy rekord należał bowiem do widzów rozgrywek SuperBowl, który wysłali 12 233 tweetów na sekundę.

Twitter poinformował również, że brazylijski piłkarz Kaka, grający w barwach Realu Madryt, jako pierwszy sportowiec zyskał ponad 10 mln osób śledzących. Najwięcej – 23 mln – „followersów” ma wciąż Lady Gaga.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że główny (nie tylko sportowy) rekord w tweetach wysłanych na sekundę został ustanowiony w grudniu ubiegłego roku. 25 088 komunikatów w jednej chwili wysłali widzowie klasycznej animacji „Laputa – podniebny zamek”, którzy w amerykańskiej telewizji mogli zobaczyć film po raz pierwszy.

Dawid ZarazińskiPiłkarskie emocje rekordowo na Twitterze

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.