Piłkarskie emocje rekordowo na Twitterze

Silnym sportowym emocjom dali wyraz kibicie, którzy podczas meczu Ligii Mistrzów, w którym zmierzyły się Barcelona i Chelsea, ustanowili rekord sportowych tweetów wysłanych na sekundę.

Piłkarskie emocje rekordowo na Twitterze 113 684 – to nowy rekord Twittera w sportowych komunikatach wysłanych w jednej sekundzie.  Ustanowiony został bezpośrednio po golu zdobytym przez Fernando Torresa, który dał Chelsea remis i ostatecznie zwycięstwo w półfinale.

Fani piłki nożnej pokonali tym samym miłośników futbolu amerykańskiego. Dotychczasowy rekord należał bowiem do widzów rozgrywek SuperBowl, który wysłali 12 233 tweetów na sekundę.

Twitter poinformował również, że brazylijski piłkarz Kaka, grający w barwach Realu Madryt, jako pierwszy sportowiec zyskał ponad 10 mln osób śledzących. Najwięcej – 23 mln – „followersów” ma wciąż Lady Gaga.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że główny (nie tylko sportowy) rekord w tweetach wysłanych na sekundę został ustanowiony w grudniu ubiegłego roku. 25 088 komunikatów w jednej chwili wysłali widzowie klasycznej animacji „Laputa – podniebny zamek”, którzy w amerykańskiej telewizji mogli zobaczyć film po raz pierwszy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry