Plagiat serwisu MyCompany.pl

Opublikowano: 11 stycznia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wczoraj otrzymałem wiadomość od twórców serwisu MyCompany dotyczący plagiatu ich serwisu przez serwis domena.pl. Pozwolilem sobie zamieścić cały tekst:

„Niewątpliwie każda firma, liczy się z tym, że szanse pozostania jedyną w swojej dziedzinie są niewielkie. Nowe pomysły czy produkty są natychmiast zauważane i oceniane przez rynek. Lepsze na nim pozostają, żywot gorszych jest przesądzony. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że konkurencja bardzo szybko reaguje na nasze posunięcia, co jest praktyką zupełnie normalną, a nawet bardzo pożądaną na rynku. Podnosi to świadomość istnienia danego rodzaju usług, a jednocześnie wymusza na konkurujących ze sobą firmach ciągłe podnoszenie jakości produktów oraz usług. W żadnych warunkach jednak nieuczciwa konkurencja nie może być akceptowana.

I my (MyCompany.pl), wchodząc trzy miesiące temu na polski rynek internetowy z nową propozycją dla małych i średnich firm, również zakładaliśmy, że w najbliższym czasie w polskiej sieci mogą pojawić się podobne do MyCompany.pl serwisy. Nigdy nie przypuszczaliśmy jednak, że ktoś posunie się do skopiowania MyCompany.pl i udostępnienia tej kopii w Internecie pod własnym szyldem.

Niestety, kilka dni temu zostaliśmy poinformowani o istnieniu serwisu Domena.pl, w którym znalazły się treści, elementy graficzne oraz rozwiązania identyczne z tymi, które można zobaczyć na MyCompany.pl. Nie ulega wątpliwości, że autorzy Domeny.pl (http://www.domena.pl/cgi-bin/p_offer/www/main.pl), firma Internet Works Sp. z o.o. z Wrocławia, bezprawnie wykorzystała elementy naszej strony internetowej.

Zarzucamy im wykorzystanie chronionych prawem autorskim:

ˇ tekstów publikowanych na witrynie MyCompany.pl
ˇ elementów graficznych serwisu MyCompany.pl
ˇ projektu funkcjonalnego serwisu MyCompany.pl

Zdecydowaliśmy się na publikację wyżej wspomnianych oskarżeń, gdyż wyraźnie i głośno chcemy przeciwstawić się plagiatom w Internecie. Niestety jest to zjawisko dość powszechne i wydaje się mało skutecznie zwalczane – może ze względu na brak odpowiednich regulacji prawnych. W tym przypadku jednak posiadamy odpowiednie przesłanki prawne i w wypadku niezastosowania się przez firmę Internet Works Sp. z o. o. do naszego wezwania wystąpimy na drogę sądową dla egzekucji naszych roszczeń.

Ilustracje prezentujące fakt oraz miejsca plagiatu znaleźć można po adresami:
http://www.mycompany.pl/prasa/2002/01/1.gif
http://www.mycompany.pl/prasa/2002/01/2.gif
http://www.mycompany.pl/prasa/2002/01/3.gif
http://www.mycompany.pl/prasa/2002/01/4.gif
http://www.mycompany.pl/prasa/2002/01/5.gif
http://www.mycompany.pl/prasa/2002/01/6.gif

Teraz kilka słów ode mnie- wydawcy Serwisu Informacyjnego e-biznes.pl.
Niejednokrotnie spotkałem się z plagiatami w Internecie, widziałem wiele podobnych stron, kopiowanych wiadomości itd. Ale to co zobaczyłem wczoraj…hmmmm… pozostawia wiele do życzenia.
Mam nadzieje, że Czytelnicy w obecnej chwili będą mieli jednoznaczne zdanie co do serwisu domena.pl.

http://www.mycompany.pl
http://www.domena.pl

Sylwester KozakPlagiat serwisu MyCompany.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.