Po co Twitter przejmuje Posterous?

Opublikowano: 13 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Twitter przejął platformę blogową Posterous. Czyżby chciał w ten sposób bezpośrednio konkurować z platformą Tumblr?

Po co Twitter przejmuje Posterous? 1Przejęcie zostało ogłoszone na blogu serwisu. Twórcy projektu zapowiedzieli, że Posterous pozostanie na razie osobnym bytem i wszystkie blogi będą działały normalnie. Powstał także specjalny dział z najważniejszymi pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi bieżącej sytuacji.

Warunki przejęcia nie zostały ujawnione. Twitter wystosował oświadczenie, w którym zapowiada przyłączenie zespołu Posterous i pozostawianie wszystkich funkcji serwisu. Nie zdradził jednak po co właściwie przejął serwis blogowy – pojawiają się spekulacje, że Twitter chce wyjść poza mikroblogi i konkurować z bardzo popularną platformą Tumblr.

Posterous powstał w 2008 r. w San Francisco. Na działalność pozyskał 10 mln dolarów finansowania.

Co ciekawe, jeszcze pod koniec lutego twórcy Posterous deklarowali serwisowi TNW, że ich biznes jest stabilny i nie myślą o sprzedaży. Jak widać, nie we wszystkie PR-owe zapewnienia należy wierzyć.

Dawid ZarazińskiPo co Twitter przejmuje Posterous?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.