Poczta o2.pl – nowości i zmiany

Poczta o2 przeszła ostatnio szereg zmian. Zmiany miały na celu uatrakcyjnienie wyglądu poczty, usprawnienie obsługi i zwiększenie bezpieczeństwo korzystania.

Zwiększone zostało też bezpieczeństwo, zastosowano szyfrowanie ssl przy zmianie hasła. Aby skorzystać z polaczenia szyfrowanego w ustawieniach poczty należy kliknąć w link „Przejdź do strony bezpiecznej zmiany hasła”. Zmieniona została też strona logowania. Poza odświeżonym wyglądem nowa strona zawiera obszerny spis funkcji oraz aktualną listę zmian, dzięki której użytkownik dowiaduje się o kolejnych innowacjach w obsłudze poczty.

Wprowadzono siedem nowych motywów graficznych interfejsu. Wśród nowych motywów graficznych pojawił się układ minimalistyczny przygotowany z myślą starszych użytkownikach – zwiększony kontrast i rozmiar czcionki.

„Chcieliśmy dodać elementy wzbogacające pocztę o nowe funkcje bez zaburzania dotychczasowego układu poczty, do którego przywykli nasi użytkownicy” – mówi Krzysztof Sierota, członek zarządu Grupy o2. „Wprowadziliśmy tzw. dodatki, które są przedstawiane jako niewielkie boksy tematyczne i wyświetlane na dwa sposoby: w zakładce, gdzie użytkownik ma pogląd wszystkich informacji jednocześnie oraz w belce na dole strony, gdzie widoczne są zawsze i gotowe do pracy.”

Dodatki to specjalnie przygotowane elementy strony, które wzbogacają  pocztę o wiele interesujących funkcji. Dodatki umieszczone są w specjalnej zakładce oraz na listwie na dole strony – dzięki czemu zawsze są pod ręką: HotMoney: Notowania giełdowe i kursy walut, Kciuk: Najciekawsze strony wybrane przez internautów, Pogodnie: Prognoza pogody dla Twojego miasta, LuxLux: Trendy i nowości ze świata mody, Pudelek: Ciekawostki z życia celebrytów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top